Як тролейбус. У Канаді визначили останки найбільшого тиранозавра

30 березня 2019, 14:51

Тиранозавр рекс, останки якого знайшли в Канаді майже 30 років тому, виявився найважчим і найстарішим у своєму виді.

Скотті - тиранозавр, який важив близько 9,8 тонн і прожив приблизно 30 років - виявився найважчим і найстарішим динозавром у своєму виді, пише The New York Times.

Канадські палеонтологи визначили вагу тиранозавра, вимірявши його стегнові кістки, ноги, плечі, і порівняли їх з іншими екземплярами цього виду. Виявилося, що знайдений динозавр важить на 2,2 тонн більше, ніж сучасний африканський слон.

Відео дня

Останки Скотті знайшли у 1991-му в долині біля річки Френчман, на кордоні Канади з США. Через пару років вчені відкопали зуб і хребець хвоста тиранозавра, і визначили що їм приблизно 65 млн років (Крейдяний період). На розкопки і аналіз кісток пішло більше 10 років.

University of Alberta
Фото: University of Alberta

Палеобіологи кажуть, що це велика доросла особина і називають її "найрідкіснішим з найрідкісніших" динозаврів.

За словами Скотта Персонса, палеонтолога з Університету Альберти в Канаді, який керував дослідженням, у Скотті були зламані кістки, пошкоджені зуби і виявлені сліди укусів, а деякі з його ран були заражені. Ймовірно, він бився з іншими тваринами.  

Скотті мав на пару років пережити Сью - тиранозавра, якого знайшли у Південній Дакоті в 1990-му, і який раніше вважався найбільшим знайденим тиранозавром.

Оскільки вченим не вдалося встановити стать Скотті, вони назвали його на честь скотча, - напою, який розпивали палеонтологи після свого відкриття.

Нагадаємо, американський палеонтолог Джон Хорнер, який був науковим консультантом "Парку Юрського періоду", заявив, що науково-фантастичний фільм про динозаврів можна втілити в реальність.

Хорнер планує відродити динозаврів завдяки генній інженерії, змінивши ДНК сучасних птахів і зробивши його аналогічним тому, який був у певних динозаврів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X