Як кенгуру. В Австралії знайшли новий вид травоїдних динозаврів

12 березня 2019, 08:02

Палеонтологи з Університету Нової Англії виявили на південному сході Австралії скам'янілі рештки раніше невідомого науці динозавра.

Динозавр, якого назвали Galleonosaurus dorisae, жив 125 млн років тому і мав приблизно таку ж висоту, як кенгуру валлабі, пише Phys.org .

Тварина отримала своє ім'я, тому що його щелепа нагадує перевернутий галеон - іспанський корабель 17 століття. Частина імені dorisae - це данина поваги доктору Доріс Сігетс-Вілльерс, яка багато років вивчала скам'янілості в цій місцевості.

Відео дня

Судячи з зубів, Galleonsaurus був травоїдною твариною, його відносять до сімейства орнітоподи. Динозавр був ідентифікований по п'яти скам'янілим верхнім щелепам, які були знайдені в штаті Вікторія.

Згідно з доктором Метью Херном, докторантом в Університеті Нової Англії і автором нового дослідження, "щелепи Galleonosaurus dorisae включають молодих і зрілих тварин - вперше віковий діапазон був визначений за щелепами австралійського динозавра".

Галеонозавр - п'ятий рід орнітоподів з Вікторії, який, за словами доктора Херна, "підтверджує, що в глобальному масштабі різноманітність цих дрібних динозаврів було надзвичайно високою в древній рифтовій долини, яка колись була в Австралії і Антарктиді".

Раніше на південному сході Австралії дослідники виявили скам'янілості ще чотирьох видів невеликих орнітоподів, які в різний час жили в тому ж районі рифтової долини. Це були близькі родичі галеонозавра.

Нове дослідження також показує, що орнітоподи з Вікторії тісно пов'язані з орнітоподами з Патагонії в Аргентині. "Ми неухильно будуємо картину обміну наземними динозаврами між мінливими континентами Австралії, Південної Америки і Антарктиди в крейдяний період", - додав доктор Херн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X