Їм би в небо. 10 літаків, які змінять уявлення про цивільну авіацію

10 березня 2016, 13:59
Портал Listverse назвав десять концептуальних літаків, здатних стати майбутнім світової авіації.

"Коли більшість людей уявляє комерційні авіалайнери, то бачать перед собою стандартну трубу з крилами, – зазначається на сайті Listverse. – Проте інженери по всьому світу розробляють концепти майбутніх літаків, які зроблять революцію в авіаперевезеннях".

Відео дня

Aether Airship

Даний концепт розробив дизайнер Мак Байєрс, загорівшись ідеєю відродити дирижаблі. Aether повинен не просто доставляти людей з пункту А в пункт Б. Це скоріше круїзний лайнер, в якому для пасажирів передбачені каюти, ресторани і бари.

Літаки Boeing BWB

Boeing працює над створенням літаків, сконструйованих за схемою Blended Wing Body (BWB). Раніше компанія спільно з NASA створила експериментальний літальний апарат X-48. У випробуваннях він показав себе тихим і економічним.

Reaction Engines A2

A2 – концептуальний гіперзвуковий літак, розроблений британською компанією Reaction Engines, що так і залишився концептом. Передбачається, що він здатний здійснити переліт з Австралії в Європу за 5 годин. Відмінною рисою літака є відсутність вікон.

Antipode

Автором концепту є інженер Чарльз Бомбардьє, який прагне істотно підвищити швидкість авіаперевезень. Він розраховує, що його Antipode зможе розганятися до 24 махів (понад 20000 км/год) і перетинати Атлантику за 11 хвилин.

Boeing Pelican

Проект важкого транспортного літака компанії Boeing, який так і не був здійснений. Pelican повинен був використовувати екранний ефект, мати розмах крил до 152 метрів і мати вантажопідйомність більше тонни.

SAX-40

Розроблений групою фахівців з Массачусетського технологічного інституту і Кембриджського університету SAX-40 покликаний вирішити проблему надмірного шуму, виробленого літаками. Завдяки особливостям конструкції концепт виробляє менше шуму при зльоті та посадці.

SpaceLiner

SpaceLiner – суборбітальний космоплан, над яким працюють інженери Німецького центру авіації та космонавтики. Передбачається, що SpaceLiner зможе розганятися до швидкості понад 20 махів і долати відстань від Європи до Австралії за 90 хвилин.

AWWA-QG Progress Eagle

Концепт Progress Eagle являє собою великий і екологічний літак, який може взяти на борт до 800 пасажирів. Розробив його дизайнер Оскар Віналс, який оптимістично вважає, що в 2030-х літак буде введено в експлуатацію.

Concorde 2

Наступник легендарного надзвукового літака Конкорд. У минулому році компанія Airbus запатентувала дизайн Concorde 2. Очікується, що новий літак зможе розвивати швидкість близько 4000 км/год і підніматися на висоту до 30 км.

Mobula

Chris Cooke via diseno-art.com
Chris Cooke via diseno-art.com Фото:

Концепт був розроблений Крісом Куком з Університету Ковентрі. Літак, виконаний в оригінальному дизайні, вміє не тільки літати, але і плавати на поверхні води. За розрахунками Кука, Mobula може брати на борт до 1000 пасажирів. Швидше за все, Mobula залишиться не більш ніж концептом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X