Їдять. Вчені запевняють, що мікроби можуть зруйнувати древнє святилище інків

16 лютого 2019, 12:05

Дослідники з Іспанії оцінили роль мікроорганізмів, які живуть на священній скелі інків в Мачу-Пікчу.

Виявилося, що діяльність мікроорганізмів на гранітній скелі призводить до "втрат матеріалу", йдеться в статті EurekAlert! .

Священна Скеля є одним з найбільш важливих пам'ятників в святилищі Мачу-Пікчу, яке розташоване в Перу. Це гранітний камінь, який культура інків використовувала для релігійного поклоніння, оскільки він вважався воротами між землею і небом.

Відео дня

Через розташування і кліматичні умови на багатьох породах оселилися колонії мікроорганізмів. Зокрема, в Священній Скелі "можна побачити різні процеси відлущування; іншими словами, є невеликі втрати матеріалу, які призводять до відшарування ділянок скелі", - пояснив хімік з університету Країни Басків Ектор Морільяс.

Дослідники визначили роль, яку відіграють різні види лишайників, водоростей, мохів, цианобактерій, які колонізують Священну Скелю. Як пояснив Морільяс, "як тільки ці види проникають в матеріал, вони приєднуються до самого матеріалу і поглинають мінерали, поступово руйнуючи скелю".

Дослідники прийшли до висновку, що "в Священній Скелі існує велика різноманітність видів біоколонізаторів, більшість з яких проникло через пористий субстрат і які можуть бути одним з факторів, відповідальних за руйнування цієї породи".

Ситуацію ускладнює те, що сам граніт досить пористий, і мікроби можуть легко проникнути всередину. Зараз вчені оцінюють стан всіх споруд і кам'яних артефактів Мачу-Пікчу. Вони намагаються з'ясувати, як можна захистити стародавнє місто від подальшого руйнування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X