Є і користь. Німецькі медики описали, як куріння вилікувало людину від анемії

18 лютого 2017, 10:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені виявили в Німеччині чоловіка, якому куріння допомогло придушити симптоми анемії

Чадний газ від сигарет став ліками для людини з рідкісною мутацією в гені HBA1, що відповідає за складання молекул гемоглобіну. Спадкову хворобу виявили у чоловіка лише тоді, коли в клініку звернулася його донька, яка не палить, пише Phys.com.

Відео дня

Біохімік Джон Олсон та його співробітники в Німеччині і Франції допомогли молодій жінці та її батьку зрозуміти, чому у неї є анемія, а ось у її батька, який курить, ніякої анемії немає.

Вивчивши її ДНК, вчені виявили в гені HBA1, що містить у собі інструкції по збірці молекул гемоглобіну, рідкісну мутацію, в результаті якої в структурі білка змінилася одна амінокислота. У її родичів не було анемії, але така ж мутація знайшлася у її батька-курця.

Для курців з аналогічною мутацією чадний газ в димі сигарет є своєрідними ліками, а не отрутою. Він стабілізує гемоглобін і дозволяє йому хоча б частково виконувати свої функції. З цієї причини куріння було корисним для здоров'я батька дівчини, і він навіть не підозрював про наявність рідкісної мутації в його ДНК. А ось у його дочки виникли серйозні проблеми.

"Вона не повинна курити. Але вона може приймати антиоксиданти, такі як вітамін С, який допоміг би запобігти окисленню її мутантного гемоглобіну. Її анемія не настільки важка. У той же час, вона не повинна турбуватися про шкоду пасивного куріння, яке могло б мати для неї позитивний ефект", - підкреслив Джон Олсон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X