Японський зонд сфотографував астероїд Рюгу з відстані в кілометр

8 серпня 2018, 08:08

Космічний корабель Hayabusa-2 передав на Землю перший крупний план астероїда Рюгу.

Судячи по знімку, поверхня астероїда всіяна великими каменюками, пише Gizmodo.

Апарат зробив фотографії його поверхні за допомогою телефото об'єктива оптичної навігаційної камери (ONC-T), а також за допомогою ширококутної оптичної навігаційної камери (ONC-W1).

Відео дня

Для отримання знімка зонд Hayabusa-2 наблизився на відстань 851 метр від астероїда, а потім знову трохи віддалився від нього. Розробники місії готуються до процедури, яка дозволить Hayabusa-2 зібрати зразки породи і пилу з поверхні Рюгу. Зближення було необхідно для вимірювання слабкого гравітаційного тягового зусилля.

Останній спуск розпочався 6 серпня близько 11:00 за японським часом, коли Hayabusa-2 знаходився приблизно в 20 км від Рюгу. Приблизно о 8:30 вечора в той же день зонд почав вільно падати до астероїда, досягнувши висоти в шість кілометрів. Hayabusa-2 добрався до позначки 851 метри від астероїда близько 8:10 7 серпня по часу Токіо, після чого знову запустив свої двигуни і відлетів від скелі.

Під час операції вимірювання сили тяжіння вчені JAXA ретельно стежили за рухом космічного корабля. Астрономи JAXA все ще не визначилися з місцем посадки Hayabusa-2 на астероїд. Планується що зонд повернеться на Землю із зразками порід Рюгу в кінці 2020 року. Але, як показують ці нові фотографії, поверхня небесного тіла складна і вибір ідеального місця для посадки буде непростим.

Нагадаємо, в кінці червня 2018 року космічний апарат Hayabusa-2 сфотографував астероїд Рюгу з відстані близько 40 кілометрів. Глава проекту Hayabusa-2 Юічі Цуда тоді порівняв форму астероїда з кристалічною формою флюориту, яку в Японії називають "світловолосий камінь",

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X