Японські вчені з'ясували, що тривалий перегляд телевізора становить загрозу для життя

27 липня 2016, 17:56
Якщо занадто довго дивитися телевізор, підвищується ризик смерті від тромбоемболії легеневої артерії. Такі результати показало дослідження вчених з Університету Осаки

Японські вчені з'ясували, що у людей, які дивляться телевізор від 2,5 до 4,9 годин щодня ризик смерті від тромбоемболії легеневої артерії підвищується на 70% в порівнянні з тими, хто витрачає на це менше 2,5 годин. Ті, хто дивиться телевізор більше 5 годин на день, ризикують в 2,5 рази сильніше.

Відео дня

Вчені підкреслюють, що ризик може бути і вище. На їхню думку, дані про кількість смертей, пов'язаних з цим захворюванням, швидше за все занижені, оскільки діагностувати його досить важко.

Захворювання викликає тромб, що утворюється в ногах або області таза через низьку рухливість. Діставшись до легень тромб може викликати закупорку легеневої артерії.

За словами провідного автора дослідження професора Хіроясу Ісо, любителі довше подивитися телевізор можуть знизити ризики, виконуючи прості вправи.

"Через годину або близько того встаньте, потягніться і трохи пройдіться, або напружуйте і розслабляйте м'язи ніг протягом 5 хвилин під час перегляду телепередач", - говорить Ісо.

Дослідження стартувало ще в 1988 році. Протягом двох років японські вчені опитували учасників у віці від 40 до 79 років, прагнучи з'ясувати, як багато часу щодня у них йде на перегляд телевізора. Загалом у дослідженні взяло участь близько 86 тисяч чоловік, з яких 59 померли за наступні 19 років від тромбоемболії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X