Японські вчені відповіли на питання, чи може людина відчувати почуття до робота

5 листопада 2015, 19:41
Роботи не можуть відчувати. А ось людина ще й як може. Причому не тільки до іншої людини, але і по відношенню до робота. Дослідження, проведене вченими з Технологічного університету Тойохасі та Кіотського університету, показало, що людина здатна проявляти до робота таке ж співчуття, як і до іншої людини

В експерименті брало участь 15 осіб, підключених до электроэнцефалографу. Їм показували різні картинки, в тому числі і такі, на яких людина і робот випадково травмували себе. Наприклад, отримували поріз пальця від ножа або ножиць. Паралельно вчені стежили за реакцією центру емпатії у мозку піддослідних. Виявилося, що учасники експерименту відчували співчуття незалежно від того, була перед ними людина чи робот. Правда, на людську біль вони реагували трохи швидше.

Відео дня

Дослідники пов'язують це з тим, що для експерименту були обрані механічні руки, що за формою нагадують людські.

"З-за того, що форма руки робота була такою ж, як у людини, учасники могли проявляти співчуття. У майбутніх дослідженнях потрібно перевірити, чи викличе таку реакцію рука іншої форми (наприклад, без пальців)", - говорять автори експерименту.

Іншими словами, між зовнішнім виглядом роботів і емоційною реакцією людей, очевидно, існує зв'язок. Чим більше машина схожа на людину, тим вище ймовірність, що вона зможе викликати почуття.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X