Японські дослідники розробили робота-тренера для волейболистів

15 квітня 2017, 16:36
Японські дослідники з Університету Цукуби і Японської асоціації волейболу створили роботів з трьома парами рук для тренувань волейболістів, повідомляє "Популярная механика"

"Тренувальні боти - це три пари роботизованих рук, що швидко переміщаються перед сіткою та імітують захист команди суперників. В реальній грі на їх місці перебувають гравці, чиє завдання полягає в захисті своєї половини поля від "спайка" атакуючої команди", - сказано в публікації.

Відео дня

За словами англійської волейболістки Лаури Вудрафф, спайк - найефективніший спосіб здобути для команди очки, так що блокуючий гравець зобов'язаний у жодному разі не пропустити м'яч.

Зазначається, що тренер може за власним бажанням налаштовувати роботів на відпрацювання тієї чи іншої ігрової ситуації. Робот також спроможний імітувати ігрові стилі суперника, з поправкою на обмеження конструкції. Він може розвивати швидкість до 3,7 м/с, що вище за швидкість гравця-людини при зміні позицій.

В якості випробувань шість гравців жіночої волейбольної команди Японії протягом восьми днів проходили курс тренувань із роботом. Розробники планують виправити баги з позиціонуванням, додавши машині можливість самостійно регулювати положення роботів в просторі.

В майбутньому систему представлять на Міжнародній конференції IEEE з робототехніки й автоматизації у Сінгапурі, яка почнеться в травні.Раніше голова комісії спортсменів Міжнародної федерації волейболу (FIVB) Жиба заявив про те, що російські волейболісти, які здобули золоті медалі на Іграх 2012 року в Лондоні, могли використовувати допінг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X