Японські археологи виявили найбільший в країні скелет динозавра

6 червня 2017, 16:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники виявили в горах Хоккайдо останки 8-метрового динозавра, вік якого становить приблизно 72 мільйони років

Такі розміри роблять його найбільшим скелетом динозавра, серед коли-небудь знайдених в Японії, пише EurekAlert!.

Скам'янілі останки були виявлені в геологічному шарі, який відноситься до верхньокрейдового періоду, коли суша була покрита морською водою на 80-200 метрів. Виявлений динозавр, ймовірно, жив неподалік від берега.

Відео дня

Дослідники з Університету Хоккайдо і музею міста Мукава назвали знахідку "одним з найбільших відкриттів в історії досліджень японських динозаврів", додавши, що вкрай рідко вдається знайти таку кількість частин одного динозавра, щоб відтворити повноцінний скелет. Цей динозавр з сімейства утконосих динозаврів підряду орнітопод отримав прізвисько Мукаварю - дракон Мукава.

"Ми вперше виявили частину скам'янілого скелета Мукаварю ще в 2013 році. Після серії розкопок, ми вважаємо, що ми знайшли більше половини кісток динозавра, таким чином, ми стверджуємо, що тут знаходиться повний скелет. Попередні дослідження показують, що наш динозавр відносився до групи гадрозаврів", - розповів доктор Йосицуги Кобаясі, один з авторів дослідження.

Як повідомляло НВ, британські палеонтологи провели аналіз білка колагену з кісток тиранозавра і довели, що воскресіння динозаврів неможливо навіть теоретично.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X