Японія запустила вантажний корабель для прибирання космічного сміття

10 грудня 2016, 06:49
Японія запустила вантажний корабель, який спробує з допомогою величезного неводу прибрати з земної орбіти хоча б невелику частину космічного сміття, передає ВВС

Безпілотний вантажний корабель під назвою Лелека (або Коуноторі японською), на борту якого знаходиться сміттєзбірник, був запущений з космічного центру Танегасіма в Тихому океані і зараз знаходиться на шляху до Міжнародної космічної станції.

Відео дня

За допомогою 700-метрового тросу, зробленого з алюмінієвих ниток і сталевого дроту, фахівці розраховують уповільнити рух сміття і поступово стягти його з орбіти.

Повідомляється, що інноваційний пристрій було розроблено за участю компанії, що займається виробництвом рибальських сіток.

Згідно з оціночними даними, на орбіті навколо Землі обертається понад 100 мільйонів об'єктів, в тому числі старі супутники, відпрацьоване обладнання космічних апаратів, інструменти і фрагменти ракет.

Японський сміттєзбірник став останнім у низці висунутих пропозицій, які включали - серед іншого - нанизування сміття на гарпун, "підмітання", ловлю за допомогою ласо або зіштовхування сміття з орбіти у бік Землі.

За словами експертів, витрати на прибирання космічного сміття окупляться в будь-якому випадку - за рахунок зниження ризику втрати дорогих апаратів від зіткнення з ним. У той же час фахівці кажуть, що японський винахід в стані відловлювати тільки відносно великі шматки космічного непотребу.

Нагадаємо, британський астронавт Тім Пік сфотографував тріщину, яка з'явилася в ілюмінаторі модуля МКС Cupola. Вона виникла після попадання в нього крихітного шматочка космічного сміття.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X