Японія розкрила особливості конструкції нового винищувача Mitsubishi X-2

28 квітня 2016, 17:33
Повітряні сили самооборони Японії розкрили деякі особливості конструкції нового винищувача п'ятого покоління Mitsubishi X-2, випробування якого почалися 22 квітня, пише N+1 з посиланням на Aviation Week

Зокрема, злітна маса літака становить 13 тонн при розмаху крила 9,1 метра і довжині14,2 метра. Планер винищувача спроектований для польотів на надзвуковій швидкості, включаючи повітрозабірники двох двигунів XF5-1, маса кожного з яких становить 644 кілограма.

Відео дня

Цікаво, що спочатку передбачалося використовувати в новому літаку технологію стелс, але в зразку, який випробовують її практично не використовують. Інженери вирішили використовувати лише геометричну малопомітність (сплощена форма фюзеляжу, "розвалені" кілі) і спеціальне напилення на склі кабіни пілота, яке робить ліхтар менш помітним для радіолокаційних станцій. Також, винищувач оснащений керованим вектором тяги.

Літак також має посадочний крюк, призначення якого не уточнюється, так як він не використовувався для гальмування літака при першому вильоті. Можливо, він навіть буде погіршувати малопомітність винищувача, у разі використання в серійному виробництві.

Очікується, що до кінця 2018 року уряд Японії має прийняти рішення про розробку нового винищувача F-3, в якому будуть використані технології X-2. Дослідно-конструкторські роботи по створенню F-3 почнуться в 2016-2017 роках, а перший прототип винищувача підніметься в повітря в 2024-2025 роках.

Зазначимо, що при випробуваннях дослідного зразка, інженери спростили конструкцію винищувача - на Х-2 відсутні внутрішні відсіки озброєння і зовнішні точки підвіски для ракет і бомб. Випробування на скидання озброєння з внутрішніх відсіків в даний час проводяться на моделі літака в аеродинамічній трубі.

Раніше в США показали, як буде виглядати новий американський бомбардувальник B-21.Очікується, що нове покоління стратегічних бомбардувальників кардинально змінить бойову авіацію США, адже при їх розробці будуть використані нові технології, які застосовувалися досі лише в секретних проектах.

Показати ще новини
Радіо NV
X