Якщо долетять. Росія готова побудувати на Місяці дві обсерваторії

29 листопада 2018, 10:29

Російські вчені планують в найближчі роки розгорнути на Місяці космічні обсерваторії.

Програма дослідження і освоєння Місяця, що розробляється Роскосмосом і РАН, буде розрахована до 2040 року, повідомляє РІА Новини.

Таке рішення прийнято за підсумками засідання Ради РАН по космосу і Роскосмоса, на якому була розглянута концепція дослідження Місяця.

Відео дня

"Сьогодні дві обговорювалося - по радіоастрономії і по космічним променяс", - повідомив науковий керівник Інституту космічних досліджень Лев Зелений. Цьому буде передувати кілька етапів: дослідження за допомогою автоматичних станцій, пілотовані польоти і тільки після цього створення наукової інфраструктури.

"Обговорювалася комплексна програма дослідження і освоєння Місяця, цільна. Раніше все існувало фрагментами, в розрізнених варіантах. Концепція починається з апаратів Луна-25, Луна-26 і Луна-27, але це перший крок. Вони розвідують місця, вирішують наукові завдання і готують подальші кроки", - повідомив Зелений.

Наступним кроком стане висадка на Місяць, яка буде здійснена за допомогою надважкої ракети.

"Тепер у цієї ракети є головне завдання - доставка на Місяць космонавтів. Перед цим буде проміжний етап - обліт Місяця. Але основне завдання - робота на поверхні Місяця: це наукові дослідження за допомогою космонавтів, потім розгортання на Місяці космічних обсерваторій", - зазначив учений.

"А в перспективі - створення інфраструктури, видобуток водяного льоду, а з нього водню і кисню для палива, будівництво з реголіту роботами з допомогою лазера "цеглинок" і будівництво з них сховищ, тому що від радіації необхідно захищатися, розгортання робототехнічних систем мобільних - безпілотних роверів, які також будуть використовуватися для пересування космонавтів", - повідомив Зелений про російські місячні плани.

У той же час, ідея створення навколомісячної станції виглядає непривабливо через високий рівень радіації у Місяця для роботи там тривалих експедицій і відсутності для станції великої кількості наукових завдань.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X