Як правильно чухатися і бути борсуком. Визначені лауреати Шнобелівської премії 2016 року

23 вересня 2016, 11:14
У Гарварді вручили Шнобелівську премію за 2016 рік. Ця нагорода традиційно вручається за найбільш дивні наукові дослідження

Шнобелівська, або игнобелівська премія - пародія на престижну Нобелівську премію, яка вручається за досягнення, які "змушують спочатку засміятися, а потім задуматися". Цього року лауреати премії отримали чеки на 10 трильйонів доларів Зімбабве (близько 40 центів в доларах США), пише Медуза.

Відео дня

Єгипетський уролог Ахмед Шафік отримав премію за дослідження впливу штанців з поліестеру на рівень сексуальної активності у самців щурів. Для цього він пошив для об'єктів свого дослідження штанці з 100-відсоткового поліестеру, 100-відсоткового бавовни, 100-відсоткової вовни, а також з матеріалу, з рівним вмістом поліестеру і бавовни (у всіх зразках було передбачено отвір для хвоста).

Шафику вдалося встановити, що в штанях з поліестеру у щурів знижувалася сексуальна активність. Вчений припустив, що це відбувається через розряди статичної електрики, створених синтетичним матеріалом.

Премія по біології дісталася двом британцям: один з них, Том Туэйтс, створив штучні кінцівки, що дозволяють йому рухатися як коза, а інший, Чарльз Фостер, спробував приміряти на себе образ життя борсука, видри, лисиці і оленя.

Коли Фостер був борсуком, він викопав собі нору на схилі пагорба, їв черв'яків і намагався винюхати полівок. Прикидаючись лисицею, він порпався у смітті і спав у садах. Інший вчений, Тому Туэйтс, в якості впровадився в стадо в Швейцарських Альпах і прожив з ним три дні, бекаючи та харчуючись травою.

Серед інших робіт, що отримали Шнобелівську премію, — дослідження того, як часто брешуть люди; експеримент, в ході якого з'ясувалося, що вгамувати свербіж в лівому боці можна почухавши правий навпроти дзеркала; спроба вивчити реакцію людей на псевдоінтелектуальні складні граматичні конструкції, які в дійсності були позбавлені сенсу, а також дослідження "індивідуальності каменів".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X