Як чіп-технології врятують жінок від насильства. Блог Костянтина Ценцури

9 червня 2018, 11:03

Індійський стартап запропонував рішення проблеми жорстокості проти жінок. Поки моральні інститути та законодавчі заходи не працюють - на допомогу жінкам йдуть IT-технології.

Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна третя жінка в світі зазнавала фізичне або сексуальне насильство від своїх партнерів або від кого-небудь іншого.

Відео дня

У різних країнах існують свої заходи боротьби з цією проблемою. У КНДР, Китаї, Індії, Афганістані та деяких арабських державах, гвалтівнику і зовсім загрожує смертна кара. Проте, це явище досить поширене в багатьох суспільствах, і до сих пір, мало хто говорить про згвалтування вголос.

Вирішити проблему спробували підприємці з Сіетла. Подружжя Ану і Навен Джейн заснували власний призовий фонд за кращу розробку в номінації «Безпека жінок» в рамках американського конкурсу XPRIZE.

В цьому році, головний приз - один мільйон доларів - отримав доволі цікавий стартап з Нью-Делі. Індійська компанія розробила задовільняючий умови конкурсу сигнальний пристрій Leaf Wearables.

Суть винаходу в тому, що у звичайний годинник вбудований оригінальний мікро-чіп SAFER Pro, який при активації виконує функцію диктофона. А в екстрених випадках, подібно до системі охорони, - варто лише натиснути маленьку кнопку, і пристрій автоматично передасть сигнал з даними розташування жертви.

В описі зазначено, що сигнал передається «мережі респондентів» протягом 90 секунд. Яка саме мережа респондентів, та чим вони можуть допомогти - поки невідомо, але в перспективі такий пристрій міг би бути з'єднаний з цифровою мережею правоохоронних органів.

Головна перевага технології в тому, що вона може працювати в місцях, де немає мобільного або іншого зв'язку. Та й, погодьтеся, чекати допомоги від телефону в такій ситуації - не найкращий варіант.

Крім годинника, чіп SAFER Pro може бути вмонтований в будь-які іншуі прикраси або підручний засіб. Планується, що екземпляр готового до використання пристрою буде коштувати не більше $40.

Засновниця конкурсу Ану Джейн торкнулася одну з головних проблем технологій, їх ефективності у вирішенні соціальних проблем та важливості для середньостатистичної людини: «З такою кількістю просунутих технологій сьогодні, для нас просто неприйнятно не мати рішення для боротьби з пандемією сексуальних нападів».

По суті, не так важливо, чи буде нова технологія поставлена ​​на конвеєр та поширена по всьому світі. Важливим є те, що в умовах здорової економіки, конкурентне середовище створюється навіть на полі IT-технологій для особистої безпеки жінок. Як вам такий вузькопрофільний кластер?

Можливо, хтось вважатиме, що це всього лише чергова іграшка для розпещених рабів капіталізму. Але, поки в деяких країнах бойкотують марші рівності та вважають, що «б'є - значить любить», - суспільства, які еволюціонували, вирішують проблему за допомогою небайдужих громадян та сили нових технологій.

Автор колонки – Костянтин Ценцура, журналіст НВ Техно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X