Ізраїльські вчені стерли різницю між чоловічим і жіночим мозком

2 грудня 2015, 17:44
Міжнародна група вчених довела, що чисто "чоловічий" або чисто "жіночий" мозок зустрічається вкрай рідко

Дослідники з Німеччини, Швейцарії та Ізраїлю дослідили мозок 1400 чоловіків і жінок за знімками МРТ. Вони виділили деякі структурні особливості, які частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок і навпаки. Наприклад, учені виявили, що лівий гіпокамп (частина лімбічної системи головного мозку, пов'язана з пам'яттю) найчастіше (але не завжди) буває більшим у чоловіків, ніж у жінок. Вони виділили 29 відділів, розміри яких можуть відрізнятися в представників обох статей.

Відео дня

На основі цих особливостей вони склали шкалу, в якій на одному кінці були риси більш властиві жінкам, а з іншого – чоловікам. Потім вони оцінили кожен вивчений мозок за цією шкалою, вивчаючи ділянку за ділянкою. З'ясувалося, що мозок кожного індивіда являє собою "мозаїку" з чоловічих і жіночих рис. Лише в дуже рідкісних випадках в об'єктів дослідження спостерігався набір рис, розташованих з одного з країв шкали "мужності-жіночності".

"Немає сенсу говорити про чоловічу та жіночу природу. Немає таких людей, у яких був би весь набір чоловічих характеристик та інших людей, у яких набір чисто жіночий. Або, якщо вони існують, їх дійсно складно знайти", - каже Дафна Джоел з університету Тель-Авіва, яка очолювала дослідження.

За словами Джоел, відкриття, зроблені її групою, можуть багато змінити. Вона бачить майбутнє, в якому людей не оцінюють суто за статевою ознакою. "Ми поділяємо хлопчиків і дівчаток, чоловіків і жінок постійно. Це неправильно не тільки з політичної точки зору, але і з науковою – ми всі різні", - говорить Джоел.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X