Ізраїльські історики запевняють, що знайшли унікальне зображення обличчя Ісуса

14 листопада 2018, 14:47

Історики з Університету Хайфи впевнені, що знайшли портрет Ісуса Христа на стелі давньої хрестильні на півдні Ізраїлю.

Зображення разюче відрізняється від того Христа, якого малювали на іконах, пише Science Alert.

Хоча червоний пігмент на стіні хрестильні в національному парку Шівта, що включає в себе руїни стародавнього міста, був виявлений ще в 1920-і роки, якість зображення була настільки поганою, що воно досі не привертало уваги.

Відео дня

Фактично, зображення настільки потьмяніло, що навіть сучасні історики мистецтва навряд чи могли його розгледіти.

"Я була там в потрібний час, в потрібному місці з потрібним кутом зору, і раптом побачила око. Це було обличчя Ісуса часів його хрещення", - запевняє Емма Мааян-Фанар з Хайфського університету.

На малюнку зображено обличчя молодої людини без бороди, з коротким кучерявим волоссям, великими очима і довгим носом. Портрет був частиною великої сцени, оскільки поруч з ним було намальовано іншу особу, оточену німбом.

Зображення було нанесено над хрестоподібної купіллю, і, оскільки таке розташування характерно для сцен хрещення Христа, археологи прийшли до висновку, що малюнок є його портретом.

Що стосується того, чи міг Ісус дійсно виглядати так, а не інакше, то суперечки про це ведуться вже сотні років. На початку 6 століття нашої ери священики вже обговорювали вигляд зачіски, яка могла бути у Ісуса.

Легко припустити, що Христос міг мати близькосхідну зовнішність, але все не так просто. Фізіологічні характеристики, характерні для сьогоднішніх популяцій, такі як темні очі і більш коротке волосся, могли бути не такими поширеними в стародавні часи, оскільки генетично різні популяції рухалися з місця на місце.

Але з безлічі зображень на протязі століть здається очевидним, що Ісуса малювали схожим на тих, хто дивився на його зображення, пристосовуючись до смаків, моді і культурного досвіду разних епох. Тому, такі твори мистецтва, як це, кажуть нам про художників набагато більше, ніж про людину на картині.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X