Виміряти порожнечу. Фізики вперше засікли енергію в вакуумі

29 квітня 2019, 18:33

Вчені зі Швейцарії змогли виміряти прояв енергії в абсолютній порожнечі - вакуумі. Експерти помітили вплив порожнечі на елементарну частинку світла.

Попри те, що простір між космічними об'єктами в нашому Всесвіті здається порожнім - там перебуває величезна кількість елементарних частинок, які готові взаємодіяти з такими ж іншими частинками.

Відео дня

Щоб довести це, вчені з Швейцарської вищої технічної школи в Цюріху вирішили провести експеримент, який не вдавалося здійснити фізикам по всьому світу кілька десятків років: вони спробували виміряти енергію в умовах абсолютної порожнечі - вакуумі.

Як передає Science Alert , для того, щоб виміряти щось, потрібно встановити стартову точку. Але в умовах низького енергетичного поля це те ж саме, що "вимірювати силу удару на завмерлому кулаці".

Тому вчені вирішили використовувати світло, щоб виміряти, як потенційна енергія в вакуумі може взаємодіяти з його елементарними частинками - фотонами. Дослідники пропускали два лазерних імпульси тривалістю в трильйонну частку секунди через суперохолодженний оптичний кристал.

Виявилося, що порожній простір між атомами навіть в вакуумі має незначний вплив на світло. Пучки світла запускали кілька разів у різних місцях і в різний час, щоб переконатися, що на фотони дійсно щось впливає.

Вчені припускають, що такі незначні спонтанні зміни в порожнечі викликані законом невизначеності Гейзенберга. Цей закон передбачає деякі відхилення від правила збереження енергії.

Завдяки цьому експерименту, вченим вдалося виміряти точний спектр електромагнітного поля в його основному стані.

Показати ще новини
Радіо НВ
X