Італійський вчений запевняє, що розгадав таємницю китайських пірамід

30 листопада 2018, 10:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідник Джуліо Мальї стверджує, що знайшов пояснення двох різних моделей орієнтації гробниць китайських імператорів династії Західна Хань.

Розташування курганних гробниць Стародавнього Китаю пов'язано з Північним полюсом Землі, повідомляє Science Alert.

Причиною того, що сторони пірамід, побудованих в різний час, орієнтовані по-різному, може бути прецесія земної осі - явище, при якому вісь обертання тіла змінює свій напрямок в просторі під дією моменту зовнішньої сили.

Відео дня

Для деяких китайських правителів, включаючи знаменитого Цинь Шихуанді, сувора орієнтація курганних гробниць по сторонах світу була символом величі. Для цього будівельники пірамід використовували розташування Сонця і сузір'їв, щоб визначити напрям на Південний полюс світу - точку небесної сфери, навколо якої відбувається добове обертання зірок.

У Шихуанді, який правив з 246 по 210 рік до нашої ери, розташування гробниці збігалося з лінією північ-південь. У імператора Гао-цзу (правив в 202-195 роках до нашої ери) піраміда відхилялася на кілька градусів.

Джуліо Мальї стверджує, що причина такого відхилення не пов'язана з поганою роботою китайського компаса або з традиціями фен-шуй. Судячи з усього, навпаки, компас був точний, але імператори вирішили орієнтувати свої гробниці не по лінії північ-південь, а орієнтуючись на Полярну зірку. Через явища прецесії напрямки на Полярну зірку і на північ трохи не збігаються.

Полярна зірка була вкрай важливою в китайській традиції, її вважали великим імператором небес. За словами Мальї, якщо ми простежимо шлях Полярної зірки в історії, її максимальна західна точка співвідноситься з орієнтацією кожної гробниці китайських імператорів.

Багато піраміди Єгипту вирівняні аналогічно, наприклад, з ледь помітним відхиленням від кардинальних точок. Як саме будівельники це робили, все ще обговорюється, але передбачається, що вони використовували зірки в моменти рівнодення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X