Прощавайте, помідори. Що відомо про нового шкідника, який прийшов з Європи, і як від нього захиститися

3 липня 2021, 05:05

Уже кілька років західні регіони України страждають від нашестя непроханого «іноземця», який здатен швидко знищити будь-який врожай.

Рудий іспанський слимак потрапив в Україну близько 10 років тому і продовжує проникати на нові території. Цей шкідник небезпечний для городів і садів — він з'їдає майже будь-які рослини, швидко розмножується і становить загрозу для природних екосистем.

Відео дня

Як розпізнати іспанського слимака?

Вдень слимаки ховаються в тінистих вологих місцях — під опалим листям або в грунті. Після дощу або вночі вони стають більш активними і починають повзати, залишаючи позаду себе білуватий деяких видів — яскраво жовтий) слід з райдужним відливом.

Іспанський равлик Arion lusitanicus відрізняється від інших видів, що живуть в Україні, своїми великими розмірами — 6−10 і навіть більше сантиметрів в довжину. Також слимак помітний через своє яскраве забарвлення — від жовтувато-сірого і коричневого до яскраво помаранчевого у більшості особин.

Іспанський слимак (Фото: НВ)
Іспанський слимак / Фото: НВ

Даний тип слимаків швидко розмножується. З яєць, що перезимували, у кінці травня — на початку червня з’являються молоді особини, які швидко ростуть і теж починають розмножуватися. Одна особина равлика може відкласти до 500 яєць.

Як може нашкодити іспанський слимак?

Слимаки шкодять грядках майже будь-яких рослин — капусти, салатів, помідорів, огірків, суниці, буряку, картоплі. Вони виїдають в листі дірки, виїдають поглиблення в плодах або з'їдають їх цілком, також люблять пелюстки квітів.

Де водяться іспанські слимаки?

Актуальну інформацію про поширення цього виду в Україні можна отримати в Національній мережі інформації з біорізноманіття. UkrBIN — це інтерактивна база даних для обміну даними з біорізноманіття в режимі вільного доступу.

Карта поширення нового шкідника - іспанського слимака (Фото: ukrbin.com)
Карта поширення нового шкідника - іспанського слимака / Фото: ukrbin.com

Фахівці радять запобігти вторгненню шкідників і не допустити його появи на розсаді, оскільки знищити його буде складно. Ретельно перевіряйте розсаду і будь-яку рослинність, яку ви збираєтеся висадити на своїй землі. Сезон активності цих слимаків починається з травня і триває протягом усього літа.

Поради щодо запобігання поширенню слимаків

  • регулярно відловлюйте слимаків вручну;
  • приберіть з власної ділянки все сміття, дрова та інші предмети, де можуть ховатися слимаки;
  • можливий збір за допомогою пасток — закопайте у грунт невеликі ємності, що містять приманку, і потім зберіть слимаків;
  • ретельно обробляйте грунт на своїй ділянці;
  • регулярно прополюйте бур’яни;
  • восени не залишайте рослинності, якою міг би харчуватися равлик;
  • перекопуйте верхній шар грунту в листопаді-грудні;
  • обробляйте ділянку нешкідливими препаратами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X