Інопланетні овочі: голландські вчені зібрали врожай, вирощений на марсіанському ґрунті

9 березня 2016, 11:30
Вчені з Вагенінгенського університету зібрали урожай помідорів, горошку і ще 8 сільськогосподарських культур, які були посаджені в ґрунт, ідентичний марсіанському

Мета експерименту полягала в тому, щоб з'ясувати, чи можливо вирощування сільськогосподарських культур на Червоній планеті. "Марсіанський" ґрунт забезпечив не настільки багатий урожай як земний, але, як відзначають автори дослідження, різниця виявилася невеликою.

Відео дня

"Це був справжній сюрприз для нас. Експеримент показав, що імітатор марсіанського ґрунту має величезний потенціал, якщо правильно його підготувати", - розповідає провідний автор дослідження Вейгер Вамелінк з Вагенінгенського університету.

Крім експерименту з "марсіанським" ґрунтом, голландські вчені провели аналогічний з "місячним", використавши ті ж 10 культур. Однак "місячний" ґрунт дав приблизно наполовину менше врожаю, ніж "марсіанський". Найгірше прижився шпинат.

Втім, готуватися до зборів врожаю на Червоній планеті, поки зарано. Дослідження голландських вчених стосувалося лише ґрунту. Урожай вирощувався в земних умовах при стабільній температурі, вологості та освітленні. Крім того, дослідники поки не з'ясували, чи придатні вирощені ними овочі для їжі.

"Ґрунт містить важкі метали, такі як свинець, ртуть і миш'як, а також багато заліза", - говорить Вамелінк додаючи, що ці компоненти можуть зробити отриманий урожай отруйним.

Вчені планують продовжити експерименти і в даний час збирають кошти на їх проведення за допомогою краудфандінга. Нові дослідження повинні початися в квітні поточного року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X