Інопланетяни? Астрономи виявили сигнали від зірки, яка в сотні разів тьмяніше Сонця

17 липня 2017, 07:02
Вчені з Пуерто-Ріко заявили, що вони виявили "дивні сигнали", що надходять від невеликої, тьмяної зірки, розташованої на відстані близько 11 світлових років від Землі

Дослідники зафіксували загадкові сигнали 12 травня з допомогою телескопа обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко, пише Science Alert.

Радіосигнали, вирогідно, надходять від зірки Ross 128, червоного карлика, який приблизно в 2800 разів тьмяніше Сонця. До сих пір не відомо, чи є планети біля цієї зірки.

Відео дня

Вчені розповіли, що сигнали фіксувалися протягом 10 хвилин, причому вони були "майже періодичними". Є ймовірність, що сигнали, швидше за все, виходили від якогось супутника на навколоземній орбіті.

"Поле зору телескопа Аресібо досить широке, тому існує ймовірність того, що сигнали були викликані не зірками, а іншим об'єктом в межах прямої видимості", - підкреслив Абель Мендес, директор Лабораторії населеності планет в Аресібо.

Інше ймовірне пояснення таємничих сигналів - це зоряний спалах, сплеск енергії з поверхні зірки. Такі сплески випромінюють потужні радіосигнали. Спостереження за зіркою Ross 128 повинні продовжитися після 16 липня.

"Нам потрібно відкинути всі інші ймовірності, перш ніж переходити до інопланетян, але поки нічого напевно сказати не можна", - додав Абель Мендес.

Показати ще новини
Радіо НВ
X