Для Марса й околиць. 10 фактів про вертоліт Ingenuity, який здійснив історичний політ на Червону планету — інфографіка

25 квітня 2021, 07:15
НВ Преміум

Американське космічне агентство NASA успішно запустило на Марсі безпілотний вертоліт Ingenuity. Це перший в історії людства керований політ на іншій планеті

Вертоліт на 30 секунд піднявся на 3 метри над поверхнею Червоної планети й опустився назад. Літальний апарат доставили на Марс всередині марсоходу Perseverance.

З нагоди історичного польоту журнал НВ розповідає про вертоліт Ingenuity і марсохід Perseverance у своїй інфографіці.

Відео дня

Вертоліт Ingenuity

1. Назва вертольота Ingenuity з англійської перекладається як Винахідливість

2. Перший політ Ingenuity відбувся 19 квітня о 10:34 за київським часом. Перші дані про політ прийшли на Землю через три години. Під час польоту апарат зробив кілька знімків планети, які потім марсохід Perseverance ретранслював на Землю.

3. Головні завдання Ingenuity — продемонструвати можливості польоту на двигуні в атмосфері Марса, а також допомогти марсоходу в прокладанні маршруту.

4. 2/3 енергії акумуляторів витрачається на підтримання температурного режиму бортових систем вертольота, а третина енергії витрачається на політ.

5. Два співвісні гвинти діаметром 1,2 м обертаються у протилежних напрямках зі швидкістю ~ 2.400 об. / хв. — це вп’ятеро швидше за швидкість обертання лопатей звичайного вертольота (500 об./хв.). Така швидкість обертання потрібна для підйому в розрідженій марсіанській атмосфері, щільність якої становить 1% від щільності земної атмосфери.

6. Вертоліт літає автономно, без необхідності управління у реальному часі, завдяки гіроскопу, акселерометру, камері, висотоміру й датчику нахилу.

7. Апарат використовує операційну систему Linux і мікропроцесор Qualcomm Snapdragon, схожий на той, який працює у багатьох смартфонах.

8. Система зв’язку підтримує обмін даними між БПЛА і марсоходом на відстані до 1 км.

9. На 90 секунд польоту необхідно в середньому 350 Вт енергії.

10. У рамках місії заплановано до п’яти польотів Ingenuity з експериментами зі збільшення висоти і дальності польоту.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу НВ — № 15 від 22 квітня 2021 року

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо НВ
X