Величезний ліс замість пустелі. Індонезієць витратив 24 роки, щоб самостійно висадити 11 тис. дерев — фото

30 березня 2021, 11:50

Аласай Садіман — 69-річний житель індонезійського острова Ява та справжній еко-воїн. За 24 роки своєї роботи він самостійно висадив понад 11 тис. дерев і перетворив безплідні пагорби на зелені ліси.

Садіман живе в гірській місцевості, а рідкісні опади були постійною проблемою для місцевих жителів, у яких пропадав урожай. Погіршували ситуацію також постійні пожежі, які практично повністю знищили придатну для обробітку землю.

Відео дня

Чоловік вирішив, що буде висаджувати фікуси та баньянові дерева, оскільки вони добре зберігають в собі вологу та можуть вижити в середовищі з низькою кількістю опадів.

Stringer / REUTERS TV via REUTERS
Фото: Stringer / REUTERS TV via REUTERS

Коли він тільки-но взявся до роботи, люди вважали його божевільним — за нові саджанці Садіман продавав своїх кіз, пише Reuters. Згодом він покращував свій парк, додаючи інші дерева — наприклад, гвоздику або джекфрут, — які пізніше можна обміняти або продати.

Але через деякий час ставлення до чоловіка повністю змінилося — зараз на місці засохлих і напівмертвих пагорбів справжній зелений рай. Місцевих жителів він радує не тільки красою, але й тим, що дерева допомагають утримувати грунтові води і запобігати ерозії ґрунту.

Stringer / REUTERS TV via REUTERS
Фото: Stringer / REUTERS TV via REUTERS

Крім того, зараз там з'явилися свої водойми, які забезпечують водою кілька сусідніх сіл. Якщо раніше місцеві фермери збирали урожай лише один раз на рік, то зараз ліси забезпечують їм два або три врожаї.

«Я сподіваюся, що люди тут зможуть жити благополучно і щасливо. І не спалюйте ліс знову і знову", — говорить Садіман.

Показати ще новини
Радіо NV
X