Індійські вчені відкрили дивовижну планету, де рік триває всього 19,5 днів

12 червня 2018, 08:05

Астрономи з Індії виявили екзопланету, яка дуже швидко обертається навколо сонцеподібної зірки приблизно за 600 світлових років від нас.

Після цього відкриття Індія приєдналася до невеликої групи країн, вчені яких відкривали планети за межами нашої Сонячної системи, пише Science Alert.

Строго кажучи, зараз виявлення екзопланет не така вже й рідкість - астрономи підтвердили існування 3786 з них. Але переважна більшість цих небесних тіл були помічені, а потім описані як планети космічним телескопом NASA Kepler.

Відео дня

Відкрита планета була названа EPIC 211945201b або K2-236b, і вона велика - в 27 разів більша за Землю. Вперше вона була помічена телескопом Kepler, але саме команда індійських вчених підтвердила, що це саме планета, а не комета або інший астрономічний об'єкт.

За даними дослідників з Обсерваторії Гурушіхара Лабораторії фізичних досліджень в Маунт-Абу, планета обертається навколо сонцеподібної зірки. Вона також приблизно в сім разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, що означає, що температура може становити близько 600 градусів Цельсія і, ймовірно, занадто гаряча та суха, щоб підтримувати життя.

Важливо відзначити, що це відкриття може допомогти вченим зрозуміти, яким чином планети такого розміру утворюються настільки близько до їх зірок-господарів. Крім цього, нова планета показує, що в Індії зараз є технологія і експертні знання для самостійного підтвердження екзопланет.

"Очевидно, що коли справа доходить до космосу, неважливо, хто проводить дослідження. Але отримати більше телескопів, які шукають ознаки позаземного життя або навіть майбутні будинки для людства, ніколи не буває погано", - зазначають журналісти Science Alert.

Раніше НВ повідомляло, що дослідницький апарат NASA New Horizons передав на Землю докази існування на Плутоні дюн із замороженого метану. Таким чином, рельєф цієї далекої карликової планети більш різноманітний, ніж вважалося раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X