Індекс маси тіла застарів: вчені знайшли більш точний спосіб вимірювання здорової ваги

3 травня 2017, 12:12
Фахівці з клініки Майо в США розробили новий показник - індикатор об'єму тіла

Для його визначення необхідно знайти співвідношення між загальним об'ємом тіла і об'ємом живота, пише Science Alert.

Дані про новий інструмент - показник об'єму тіла, або BVI, команда дослідників Mayo Clinic випустила 1 травня. Разом з обґрунтуванням нового способу перевірки ожиріння вчені випустили і додаток, який дозволяє швидко проаналізувати новий показник.

Відео дня

Американські дослідники вважають, що при розрахунку ІМТ також ніяк не враховується кількість жирових відкладень на животі, хоча останні дослідження виявили зв'язок між високим вмістом жиру в черевній порожнині і підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

Новий показник визначає співвідношення між загальним об'ємом тіла і об'ємом живота, при цьому маса людини не настільки важлива. Лікарю і пацієнту вдається отримати інформацію про розподіл жиру в організмі і вазі, а також про ризики розвитку тих чи інших захворювань.

"Для здоров'я проблема полягає не в тому, скільки ви важите, а в тому, скільки черевного жиру у вас є", - підкреслюють дослідники.

За словами вчених, BVI являє собою "новий, розширений діагностичний інструмент", який, зокрема, не дозволяє відносити людей, що мають більшу м'язову масу, до категорії тих, хто має зайву вагу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X