Їх власний штат Айдахо. Вчені розповіли, як перші люди з’явилися на території США
Кам’яні знаряддя та інші артефакти, які знайшли в західному Айдахо, дозволяють припустити, що люди жили в цьому районі 16 000 років тому, більш ніж на тисячу років раніше, ніж вважалося.
Артефакти тепер вважаються одним з найбільш ранніх свідчень людей в Північній Америці, пише Science Daily.
Результати доповнюють гіпотезу про те, що первинна міграція людей в Америку проходила за тихоокеанським прибережним маршрутом, а не через відкриття внутрішнього вільного від льоду коридору, вважає Лорен Девіс, професор антропології в Університеті штату Орегон.
«Стоянка Куперс Феррі знаходиться на річці Салмон, притоці більшої річки Колумбія. Стародавні люди, які рухалися на південь узбережжям Тихого океану, наткнулися б на річку Колумбія як на перше місце на південь від льодовика, де вони могли б легко пройти і проплисти», — каже професор Девіс. По суті, коридор річки Колумбія був першим з'їздом з міграційного маршруту на тихоокеанському узбережжі.
Вчені більше 20 років вели археологічні роботи на стоянці Куперс Феррі на північному заході США. За час розкопок вони знайшли 189 кам’яних знарядь, фрагменти кісток і залишки спаленого вугілля. Частину артефактів вченим вдалося датувати за допомогою оптичного методу, а частину кісток і вугілля — за допомогою радіовуглецевого аналізу. Виявилося, що найдавніші кістки виявилися в поселенні 15,28−16,56 тис. років тому.
Дати найдавніших артефактів ставлять під сумнів давню теорію раннього переселення в Америку, в якій передбачалося, що люди перейшли з Сибіру до Північної Америки і пройшли через отвір у крижаному покриві поруч з Дакотой. Передбачається, що вільний від льоду коридор відкрився 14 800 років тому, набагато пізніше дати найстаріших артефактів Куперс Феррі.
На думку вчених, стародавні люди подорожували морським шляхом, рухаючись на човнах уздовж тихоокеанського узбережжя в південному напрямку. Потім вони, ймовірно, згорнули в «коридор» річки Колумбія і вирушили в бік сучасного штату Айдахо, оскільки визнали цей шлях зручним для себе.
«Тепер у нас є вагомі докази того, що люди перебували в Айдахо до відкриття цього коридору. Це доказ дозволяє нам зробити висновок, що ранні народи переміщалися на південь від континентальних льодовикових щитів уздовж узбережжя Тихого океану», — підкреслив Девіс.
За словами Девіса, найстаріші артефакти, виявлені на Куперс Феррі, також дуже схожі за формою на більш старі артефакти, знайдені в північно-східній Азії і особливо в Японії. Зараз він співпрацює з японськими дослідниками, щоб провести подальше порівняння артефактів з Японії, Росії та Куперс Феррі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.