Не в грошах щастя. Нобелівський лауреат в галузі економіки встановив оптимальний рівень заробітку

12 жовтня 2015, 20:35
У понеділок, 12 жовтня у Стокгольмі назвали лауреата Нобелівської премії в галузі економіки. Ним став англо-американський економіст і професор Прінстонського університету Ангус Дітон, який відзначився роботами з аналізу споживання, бідності і добробуту

У своєму першому публічному коментарі після отримання нагороди Дітон підкреслив, що кількість вкрай бідних у світі продовжить знижуватися, однак не можна забувати про людей, які досі перебувають у скрутному становищі, повідомляє РБК з посиланням на Reuters.

Відео дня

Зазначимо, що ще в 2010 році Дітон разом з психологом Даніелем Канеманом (до речі, останній також є Нобелівським лауреатом), представили роботу про те, як гроші впливають на щастя, пише Медуза.

Так, вчені з'ясували, що гроші приносять щастя лише до певного порогу, а після - вже ні.

Під час свого дослідження вони опитали близько півмільйона американців і прийшли до висновку, що цей поріг становить близько $75 тисяч на рік. Ті, хто отримують більше, звичайно, відчуває велике задоволення від цього і від життя в цілому, однак на повсякденному настрої зростання доходів вже не позначається.

У дослідженні червоною ниткою проходить головна думка Дітона і Канемана: надлишок грошей не приносить щастя, а от недолік - забирає його.

Стаття нобелівських лауреатів здобула і практичне втілення: її одного разу прочитав підприємець Ден Прайс, який ще у 2004 році створив компанію - оператора банківських платежів Gravity Payments. У компанії зараз працюють близько 70 осіб, в 2014 році фірма провела операцій на $6,5 мільярда.

Зокрема, Прайс вирішив підвищити зарплату всім своїм співробітникам, з $48 тисяч в рік до рівня $70 тисяч. При цьому, Прайсу довелося зменшити зарплату собі з $1 мільйона до тих же $70 тисяч.

За словами підприємця, він вирішив, що розрив між зарплатами керівників компанії і працівників середньої ланки занадто великий, крім того, йому набридло слухати розповіді знайомих про те, як їм важко жити, і як в них найменше збільшення орендної плати перетворюється на фінансову проблему.

В той момент Прайс стверджував, що йому байдуже до грошей - принаймні, аби їх вистачало на те, щоб пригостити друзів у барі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X