І їх залишилося троє: у США помер один з останніх північних білих носорогів

24 листопада 2015, 16:36
Остаточне зникнення рідкісного підвиду тварин не за горами. У США померла 41-річна самка північного білого носорога Нола. Тепер на всій планеті залишилося лише три таких носорога

Нола жила в сафарі-парку в Сан-Дієго з 1989-го року. Раніше в цьому місяці вона перенесла операцію, але після цього її самопочуття тільки погіршився. У підсумку було прийнято рішення приспати тварину.

Відео дня

Три останніх в світі північних білих носорога мешкають в Національному Парку Ол Педжета в Кенії, але вони вже не молоді.

Є надія, що не дати цим тваринам зникнути допоможуть південні білі носороги, популяція яких налічує 20 тисяч особин. Передбачається, що самки даного підвиду послужать сурогатними матерями. Проте шанси на відродження північних білих носорогів незначні. Про це в розмові з BBC розповів керуючий заповідником Ол Педжета Річард Вайн. За його словами, вони занадто довго були на межі вимирання, і, хоча смерть Ноли є великою втратою, на майбутнє підвиду це вже не вплине.

Раніше в цьому році американські і мексиканські біологи оголосили про те, що на Землі почалась нова епоха масового вимирання. Вчені відзначають, що настільки високих темпів зникнення видів не спостерігалося з часів динозаврів. У тому, що на планеті склалася така ситуація, вони звинувачують людину.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X