Хто тут? Астрономи виявили повторні радіосигнали з далекого космосу

10 січня 2019, 16:08

Американські дослідники зафіксували так звані швидкі радіосплески, які виходять з-за меж нашої галактики.

Вчені з національної Радіоастрономічної Обсерваторії США в нових наукових статтях відзначають, що знайшли 13 нових швидких радіосплесків, в тому числі - повторюваний радіосигнал, пише TechCrunch .

Відео дня

Швидкі радіосплески, або FRB, - це короткі, інтенсивні спалахи радіохвиль, які приходять далеко з-за меж нашої галактики. Ніхто не знає, що їх викликає, але вони не схожі ні на що з того, що ми спостерігали - і їх унікальність робить їх головною метою для виявлення вченими.

Спостереження за цим явищем велося з 2016 року з використанням абсолютно нового радіотелескопа CHIME, який, по суті, вказує на все небо і вибирає, де "шукати сигнали" за допомогою програмного забезпечення.

"У телескопа немає рухомих частин. Замість цього він використовує цифрову обробку сигналів для наведення телескопа і відновлення джерела радіохвиль. Це робиться з використанням розумних алгоритмів і декількох гігантських комп'ютерних кластерів, які знаходяться поруч з телескопом і аналізують дані в режимі реального часу", - пояснив Кіоші Мацуї, вчений з Массачусетського технологічного інституту, який працював над пошуком FRB.

Природно, всі хочуть думати, що це космічні кораблі або планети з високорозвиненими цивілізаціями, які посилають нам сигнали, хоча, звичайно, швидше за все, це такі собі "потужні астрофізичні об'єкти, які найчастіше знаходяться в місцях з особливими характеристиками", як відзначили вчені в одній зі статей.

З іншого боку, одиночний сигнал FRB дозволяє припустити, що подія була космічною аномалією: можливо, якийсь неймовірно рідкісна подія, яка трапляється тільки один раз в тисячу тисячоліть. Але два сигнали за пару років говорять про те, що FRB зустрічаються набагато частіше, і тепер, коли вчені знають, як їх шукати, їх фіксуватимуть частіше. Швидше за все, це не інопланетна цивілізація, але щось зовсім нове для науки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X