Хто тут? Астрономи виявили органічні молекули навколо новонародженої зірки

8 лютого 2019, 22:06

Вчені змогли виявити складні органічні молекули на орбіті молодої зірки V883 Ori, яка знаходиться на відстані близько 1300 світлових років від Землі.

Дані були отримані з телескопа ALMA в Південній Америці, пише Science Alert .

Завдяки ALMA і особливій стадії зростання, на якій знаходиться V883 Ori, вчені змогли виявити складні органічні молекули, включаючи метанол, ацетальдегід, метілформіат, ацетонітрил і ацетон. Це перший випадок, коли ацетон був однозначно виявлений в області формування планет.

Відео дня

"Оскільки скелясті і крижані планети складаються з твердого матеріалу, хімічний склад твердих частинок в протопланетних дисках має особливе значення. Спалах зірки - це унікальна можливість досліджувати склад твердих речовин", - говорить один з членів команди дослідників, Юрі Айкава з Токійського університету в Японії.

Особливість V883 Ori полягає в тому, що зірка поступово збільшується в розмірах, розтоплюючи "снігову лінію" - область навколо світила, що складається з космічного льоду. Унікальність крижаного пояса V883 Ori полягає в тому, що він в 10 разів далі від зірки, ніж повинен бути.

Вчені відзначають, що V883 Ori - молода зірка, яка відчуває так званий "сплеск типу Оріона", раптове збільшення яскравості. Ці спалахи тривають тільки близько 100 років. Тому шанс спостерігати вибух досить рідкісний.

Додамо, зонд Philae недавно зміг виявити деякі з цих органічних молекул на кометі 67P / CG, що дає нам більше підказок про те, як почалося життя на нашій планеті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X