Хто розумніший? Вчені порівняли мозок котів і собак

1 грудня 2017, 08:02
Дослідники з'ясували, що собаки виділяються високою щільністю кори головного мозку

У собак в два рази більше, ніж у кішок, нейронів в корі головного мозку - ділянці, яка відповідає за мислення і планування, пише Science Alert.

Для порівняння мозку різних видів тварин не достатньо просто зважити їхню сіру речовину, тому що ми повинні враховувати їх відносні розміри тіла та мозку. А ось підрахунок клітин вважається досить адекватним способом оцінки мозку тварин.

Відео дня

"Я вважаю, що абсолютне число нейронів у тварини визначає багатство її внутрішнього психічного стану і здатність тварин передбачати те, що має статися в їхньому середовищі на основі їхнього минулого досвіду", - каже невролог Сюзанна Геркулан-Хоузель з університету Вандербільта в США.

Міжнародна команда дослідників проаналізувала зовнішні шари мозку різних хижих тварин. З'ясувалося, що в корі головного мозку кішок в середньому міститься близько 250 мільйонів нейронів, а у собак - 530 мільйонів. Для порівняння: у людини близько 16 мільярдів нейронів. Цікаво, що у єнотів кількість нейронів в корі головного мозку виявилася такою ж, як і у собак.

При цьому великі хижаки, такі, як ведмеді, мали порівняно менше нейронів як для їхнього розміру. Ведмеді приблизно в 10 разів більші за кішок, але ці два види тварин мають приблизно однакову кількість кіркових нейронів головного мозку.

Крім того, дослідники припустили, що у мізках хижаків має бути більше нейронів в їхній корі головного мозку, ніж у їхніх жертв. Однак виявилося, що різниці не було. Співвідношення кількості нейронів до розміру мозку у більшості хижаків було приблизно еквівалентно травоїдним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X