Грецькі вчені виявили багате поховання в підвалах старовинного храму

25 липня 2018, 08:05

Археологи виявили неушкоджену гробницю жінки під архітектурним пам'ятником Епіскопі на грецькому острові Сікінос.

Під час реставраційних робіт могила була виявлена в прихованій ділянці підземного склепу, пише The History Blog.

Жінка була похована разом з прекрасними ювелірними виробами, включаючи золоті браслети, кільця для пальців, намисто і брошку з рельєфом. Інші артефакти, знайдені в могилі, включають скляні та металеві вази. Величезну археологічну цінність представляє і органічний матеріал, який вважають текстильними фрагментами її похоронного одягу.

Відео дня

Сам пам'ятник Епіскопі був спочатку мавзолеєм римської епохи, побудованим в 3 столітті нашої ери, а потім перетвореним на храм Аполлона. У V столітті, коли храм був перетворений в християнську церкву, до нього додали купол. Візантійська церква була сильно пошкоджена в результаті землетрусу, тому тут регулярно відбуваються реставраційні роботи. Під час однієї з реставрацій вчені і наткнулися на поховання.

Група експертів з Міністерства культури і археологічної служби Киклад працює над великим проектом відновлення будівлі з минулого року. На думку вчених, прямокутна кам'яна гробниця, швидше за все, була навмисне прихована, щоб зберегти померлу та її скарби від мародерів.

Час смерті жінки ще не датовано, але артефакти дозволяють припустити, що поховання належить до пізньої античності. Археологи вважають, що жінка, останки якої лежать в могилі Епіскопі, була досить значною фігурою епохи. Імовірно, знатна дама носила ім'я Нейко (Νεικώ) - такий напис виявили біля її гробниці.

Раніше НВ повідомляло, що єгипетські археологи відкрили таємничий 30-тонний чорний саркофаг і виявили три скелета, в тому числі зі слідами удару по черепу. Скелети сильно пошкоджені водою, яка просочилася в саркофаг через тріщину.

Саркофаг, який виявили на початку липня 2018 року на глибині понад 5 метрів під землею в житловому районі Олександрії, був оточений легендами. Деякі спостерігачі думали, що в ньому може бути труп Олександра Македонського, оскільки саркофаг відноситься приблизно до 323 році до н.е., тобто до часу незабаром після його смерті. На тому ж місці на глибині п'яти метрів були знайдені 40-сантиметровий фрагмент статуї чоловіка і деякі інші артефакти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X