Храм в озері. Вчені знайшли в Болівії тисячолітні артефакти

4 квітня 2019, 10:03

Команда археологів, які пірнають на острові Сонця в озері Тітікака в Болівії виявила артефакти, які на сотні років старше цивілізації інків.

Вчені знайшли релігійні підношення, які залишали в озері більше 1000 років тому, за 5 століть до окупації цієї території інками, пише The History Blog .

Цивілізація інків вважала Острів Сонця важливим релігійним центром, створюючи церемоніальні споруди і залишаючи пожертвування на ньому і навколо нього, тому до цих пір дослідники вважали, що вони були першими людьми, які влаштували храм на острові. Але нові розкопки спростовують цю теорію.

Відео дня

Ймовірно, саме люди культури Тіуанако, які населяли область озера Тітікака між 500 і 1100 роками нашої ери, першими робили підношення богам в цьому районі.

Дайвери знаходять артефакти в озері Тітікака, особливо в районі, відомому як риф Хоа, з кінця 1970-х років. У новому дослідженні вчені сканували і наносили на карту риф за допомогою сонара і тривимірної фотограмметрії і просівали осад, щоб знайти археологічні матеріали.

Ритуальні підношення, витягнуті з рифа, включають прикраси з напівдорогоцінного каміння, такі як статуетка пуми з лазуриту і бірюзовий кулон, раковина молюска Spondylus, яка повинна була бути привезена, можливо, навіть з Еквадору, золотий медальйон з гравіюванням, різьблені камені, керамічні курильниці в формі пум і останки жертовної лами.

"Знахідки, і особливо керамічні статуетки у формі пуми, важливі, тому що вони допомагають нам глибше зрозуміти ритуальну поведінку і релігію держави Тіуанако - суспільства, яке передувало інкам на кілька сотень років", - сказав керівник розкопок Крістоф Делер.

Делер додав, що пума була важливим релігійним символом Тіуанако. Ще одне спостереження, зроблене групою, полягало в тому, що релігійні приношення, мабуть, були навмисно занурені під воду - поруч з ними знайшли своєрідні якоря.

На думку дослідників, приклад Тіуанако доводить, що чим швидше зростає населення, тим більшого значення набувають різні божества і, отже, виникає потреба в проведенні дорогих ритуалів.

Навіть сьогодні місцеві індіанці аймара вважають, що озеро є священним. Вони все ще роблять йому підношення і допомагають дослідникам вивчати риф.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X