Голландські астрономи випадково сфотографували молоду екзопланету

10 травня 2018, 07:05

Дослідники з Лейденського університету випадково помітили маленького "компаньйона" у молодої подвійної зірки CS Cha.

На думку вчених, цей "компаньйон" є планетою в процесі росту, яка розташована в 600 світлових роках від нас, пише Science Alert.

Зірка CS Cha розташована в зоряноутворюючій області в сузір'ї Хамелеона. Ця зірка - дуже молода, віком всього від 2 до 3 мільйонів років, вона повинна бути оточена протопланетним диском пилу і газу. Саме такий диск дослідницька група сподівалася знайти, коли вивчала зірку, використовуючи інструмент Spectra-Polarimetric High-contrast Exoplanet REsearch (SPHERE) на Дуже Великому Телескопі в чилійській пустелі.

Відео дня

Однак, коли дослідники дивилися на зображення, вони побачили маленьку точку світла поза круговим диском. Вивчення знімків з архівів показали, що це не збій, а така точка вже потрапляла на знімки раніше.

"Ми підозрюємо, що об'єкт оточений власним пиловим диском. Важка частина полягає в тому, що диск блокує велику частину світла, і тому ми навряд чи можемо визначити масу супутника. Значить, це може бути коричневий карлик, а також супер-Юпітер", - пояснив астроном Крістіан Гінскі з Лейденського університету, провідний автор нової статті.

Завдяки старими фотографіями астрономи змогли показати, що компаньйон рухається разом з бінарної зіркою і що вони знаходяться в одній системі. Те, як виглядає супутник зірки і як він сформувався, поки неясно.

"Найцікавіше полягає в тому, що світло об'єкта сильно поляризоване. Така перевага в напрямку поляризації зазвичай відбувається, коли світло розсіюється по шляху", - додав Гінскі.

У майбутньому дослідники хочуть більш детально вивчити зірку і її супутник за допомогою міжнародного телескопа ALMA, який знаходиться на плато Чахнантор в пустелі Атакама в Чилі.

"Як тільки система буде добре вивчена, її можна буде вважати еталонною системою для пояснення сценаріїв формування планет і коричневого карлика", - підкреслюють астрономи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X