Глобальне потепління. У кожному великому місті Європи стало спекотніше

24 вересня 2018, 12:17

Протягом останніх десятиліть температура в великих європейських містах зросла більш ніж на один градус.

Більше за інших страждають північ і південний захід Європи, пише Observer з посиланням на European Data Journalism Network (EDJNet).

Розслідування EDJNet показує, що в північних і балтійських регіонах, в більшій частині Андалусії і на південному сході Румунії, середні температури в 21 столітті були набагато вище, іноді на кілька градусів, ніж в 20-му сторіччі, що вже стало впливати на очікувану тривалість життя європейців, їх здоров'я і благополуччя.

Відео дня

У Кіруні, гірничодобувному містечку на півночі Швеції, середня річна температура була вище на 3 ° в 21-м столітті в порівнянні з середнім значенням в 20 столітті. У Гранаді, Кордові і Малазі, у всіх містах Андалузії середня річна температура в 21 столітті була як мінімум на 1,5 градуса вище, ніж в 20. У Бухаресті, столиці Румунії, температура збільшилася на 1,4 ° C.

Ці результати є результатом аналізу понад 100 мільйонів точок даних, наданих Європейським центром середньострокових прогнозів погоди, міжнародною організацією, яка проводить так званий "повторний аналіз" метеорологічних даних на основі різних джерел, таких як метеорологічні станції, повітряні кулі, буї та супутникові спостереження.

Розглядаючи щоденні дані, EDJNet змогла показати, як кількість гарячих і холодних днів змінилося за останні 117 років. Наприклад, в Спліті, другому за величиною місті в Хорватії, кількість днів, коли середня температура досягала 27C, збільшувалася з шести на рік в 20 столітті до 14 в рік в 21 столітті. Навпаки, кількість холодних днів зменшилася в більшості міст. У латвійській столиці Ризі кількість днів, коли середня температура була нижче - 1C, перемістилася з 75 на рік в минулому столітті до 57 в нинішньому.

За словами Мойки Долінар, керівника відділу кліматології в Агентстві з охорони навколишнього середовища Словенії, підвищення температури навіть на пару градусів може мати серйозні наслідки. За її словами, більш спекотна атмосфера може поглинути більше води, перш ніж випустити її у вигляді дощу. Це означає, що періоди між дощовими епізодами стають довшими, а посухи більш серйозними. З іншого боку, самі опади стають більш інтенсивними, що призводить до сильних повеней.

Додамо, що літо 2018 року був одним з найспекотніших в українській столиці за майже 140 років. Про це повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Цього літа зафіксовано перевищення кліматичної норми на більш ніж два градуси, зазначила начальник відділу кліматології Олена Донич. Таке явище в останні роки зафіксовано не тільки влітку, а й взимку. Середня місячна температура серпня цього року становила 22,5 градуса, а це майже на чотири градуси вище кліматичної норми.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X