Гігант-художник. Вчені пояснили таємниче забарвлення Юпітера

Наукпоп

13 серпня 2018, 22:03

Гігант-художник. Вчені пояснили таємниче забарвлення Юпітера

inverse.com

Вчені досліджували газові потоки на поверхні Юпітера

Завдяки місії NASA Juno на Юпітер, дослідники з'ясували, чим пояснюється вигляд найбільшої планети у Сонячній системі. Виявилося, справа в намагнічених газах, які розташовані у глибині Юпітера.

Дослідження, опубліковане в The Astrophysical Journal, пояснює досі незрозуміле забарвлення Юпітера.

Астрофізики Невід Константіноу і Джеффрі Паркер висунули нову теорію, згідно з якою різнокольорові пояса газових вихрових потоків Юпітера викликані електричним і магнітним полями всередині планети.

Як пише видання Inverse, раніше вчені знали, що барвисті смуги аміачних хмар, які формують зовнішній вигляд Юпітера, спричинені сильними потоками вітру, що вирують на поверхні всього газового гіганта.

Відомо також, що Юпітер має одне з найбільш сильних магнітних полів в нашій Сонячній системі, але що саме змушує газ переміщатися таким чином - поки неясно.

Спираючись на дані зонда Juno, який прилетів на Юпітер в липні 2016-го, Константіноу і Паркер змогли розрахувати на скільки кілометрів углиб йдуть ці потоки вітру з поверхні планети.

Їх математична модель ґрунтується на схожих умовах земної атмосфери і доводить, що рух газів зупиняється на глибині в 3000 км всередині Юпітера.

Згідно вченим, під поверхнею планети (що складається переважно з водню і гелію) існує великий тиск газу, яке може відокремлювати електрони від молекул водню і гелію.

Змінені речовини, відомі як металевий водень, можуть переміщатися, створюючи електричне та магнітне поля, які і викликають впорядковані вихрові потоки на поверхні Юпітера. Саме це видно нам з космосу як яскраві статичні пояса.

Костянтину і Паркер вважають, що їх дослідження "наближає вчених на крок ближче до розгадки таємничого інтер'єру газового гіганта".

Астрофізики збираються і далі вивчати магнітні поля Юпітера для прикладу поведінки атмосферних потоків на інших планетах і в надії, що коли-небудь Юпітер зможе стати космічною лабораторією Землі.


Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Travel

Вчора, 21:45

article_img
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті
Авто

Сьогодні, 07:01

article_img
Найкращі кросовери з пробігом до $15 тис.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Економіка

Сьогодні, 11:31

article_img
Знання - сила. Чому в Україні зростає популярність бізнес-шкіл і хто в них навчається
Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Президент Румунії закликав НАТО збільшити присутність у Чорноморському регіоні
Бокс

Сьогодні, 13:32

article_img
Промоутер запланував організувати бій Усика проти росіянина Повєткіна - ЗМІ