Хеопс і таємна кімната. Єгиптологи знайшли в піраміді Хеопса незвичайні порожнечі

18 жовтня 2016, 12:33
В піраміді Хеопса знайдені нові порожнечі, які, на думку частини вчених, можуть бути кімнатами

Проект Project Scan 15 жовтня випустив прес - реліз про те, що у Великій Піраміді Хеопса в Гізі були виявлені дві невідомі раніше порожнечі. Проект складається з групи вчених із різних університетів, інститутів і компаній, які сканують піраміди Єгипту з використанням нових технологій. Тим не менш, результати досліджень були поставлені під сумнів уже 17 жовтня, пише Science Alert.

Відео дня

Як з'ясувалося, результати досліджень піраміди, в ході яких знайшли дві невідомі раніше порожнини, є дуже неоднозначними. Зокрема, Захі Хавасс, міністр старожитностей Єгипту, сказав, що повної переконаності в правдивості знахідки поки немає.

Згідно з повідомленням, одна порожнеча розташована на північній стороні піраміди, а ще одна порожнеча була виявлена на північно - східному куті піраміди на висоті близько 344 футів (105 метрів) над землею.

Щоб знайти порожнечі, вчені використовували мюонографію, метод, який вимірює щільність мюонів або субатомних частинок , які є основним компонентом космічних променів, що потрапляють на Землю. Мюони можуть легко перетнути області, де є порожнини, але ці частинки іноді поглинаються, коли потрапляють в область більш щільного матеріалу.

Так выглядят найденные "пустоты" или "аномалии"
Так выглядят найденные "пустоты" или "аномалии" Фото:

Тим не менш, група вчених, призначених єгипетським міністерство старожитностей, щоб спостерігати за роботою команди Scan Project Pyramids заявила, що не впевнена в тому, що значні порожнечі все ж були виявлені. Ці дослідники рекомендували продовжити проект Scan Pyramids ще на один рік, щоб зібрати більше даних. Вони використовували термін "аномалії", не стверджуючи, що знайдені були саме "порожнечі" або "порожнини".

За словами Захі Хавасса, результати можуть свідчити не про порожнини, а просто про каміння різного розміру, на яких утворилися вибоїни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X