Генетики розшифрували ДНК мумії "прибульця" з пустелі Атакама

22 березня 2018, 20:57

Дослідники з Каліфорнії вважають, що поставили крапку в дискусії про походження Ати, муміфікованого немовляти, який був знайдений в чилійській пустелі.

Нові дані не тільки спростували інопланетне походження мумії Ата, а й допомогли пояснити її незвичайний вигляд, повідомляє National Geographic.

Останки Ати були знайдені в 2003 році в Ла-Норії, старому містечку з видобутку нітратів. Останки були загорнуті в біле полотно, пов'язане фіолетовою стрічкою. Скелет був дивовижним у багатьох відношеннях. Він мав близько 15 сантиметрів у висоту, але кістки мали деякі особливості дитини у віці від шести до восьми років. Замість звичайних 12 пар ребер у Ата було всього 10 пар. Голова мала форму конуса.

Відео дня

Зразки кісткового мозку мумії були передані імунологу Гаррі Нолану в Стенфордському університеті в Пало-Альто, Каліфорнія. Команда Нолана визначила ДНК Ати і зробила висновок, що її генетичний матеріал був від людини, а не від інопланетян.

"Як тільки ми зрозуміли, що це була людина, наступним кроком було зрозуміти, як вона могла так виглядати", - говорить Гаррі Нолан.

Тому Нолан працював з генетичними дослідниками в Стенфорді і командою біолога Атул Бутте з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско для аналізу генома Ати. Згідно їх з новим дослідженням, мутації присутні в семи генах Ати, які відповідають за ріст людини. Нолан тепер вважає, що ця комбінація мутацій викликала важкі скелетні аномалії Ати, включаючи її незвично швидке зростання кісток. Він каже, що Ата, швидше за все, є людським плодом, який був або мертвонародженим, або помер незабаром після народження.

Всі люди, включаючи Ату, можуть мати багато різних генетичних мутацій. Але зазвичай тільки одна з цих мутацій фактично викликає хворобу дитини. Генетик Фоузан Алкурая каже, що сім подібних мутацій у однієї людини це "практично нечувано".

Також аналіз ДНК показав, що мати мумії напевно була родом із західного узбережжя Південної Америки, тобто, скоріше за все, чилійка. Будь-яка з мутацій Ати могла бути присутнім в ДНК її батьків, але в такому випадку була нешкідливою, тому що, на відміну від Ата, її батьки жили досить довго, щоб зачати дитину.

"Батьки не просто викинули тіло, воно була ретельно загорнуте і покладене на землю. Хтось думав, що це важливо. Це була справді їхня дитина. Мені здається, що її тіло слід повернути в Чилі і поховати, дотримуючись традицій місцевих народів", - заявив Гаррі Нолан.

Подальше вивчення ДНК "прибульця", на думку дослідників, допоможе розкрити причини розвитку багатьох вроджених хвороб, пов'язаних зі скелетом, і знайти потенційні способи їх лікування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X