Гарвардські вчені: відмова від м'яса може запобігти третині передчасних смертей

29 квітня 2018, 19:09

Щонайменше третині передчасних смертей можна запобігти, якщо людство перейде на вегетаріанство, підрахували вчені з Гарвардської медичної школи, передає The Telegraph.

Вважається, що близько 30 млн смертей у світі можна запобігти, бо вони викликані ожирінням, курінням, поганим харчуванням та іншими факторами, яких теоретично можна уникнути.

Відео дня

Доповідаючи про результати попереднього дослідження на конференції Unite to Cure у Ватикані, гарвардський професор епідеміології та харчування Уолтер Віллет зазначив, що йдеться не обов'язково про сувору веганську дієту - радше про переважання овочів і фруктів.

"Здорове харчування пов'язане зі зниженням практично всіх ризиків. У цьому немає нічого дивного, оскільки все в нашому тілі співвідноситься з одними і тими ж базовими процесами", - сказав він.

Інший доповідач, професор Девід Дженкінс з Університету Торонто зазначив, що його команда провела експеримент із дієтою горил. Вчені перевірили, наскільки харчування мавп, що складається переважно з фруктів і овочів, підходить людям, і виявили, що протягом двох тижнів у випробовуваних на 35% знизився рівень холестерину.

Доктор Ніл Барнард заявив, що низькокалорійна веганські дієта найкраще підходить для людей із діабетом і ревматоїдним артритом.

Нагадаємо, італійські вчені прирівняли користь вегетаріанства до середземноморської дієти.

Згідно з соціологічними дослідженнями, 5,2% населення України, або майже 2 мільйони, не вживають м'яса.

Показати ще новини
Радіо NV
X