Halloween близько. У США розробили нейромережу для породження жахів

25 жовтня 2016, 12:12
Вчені з Массачусетсу створили програму, яка конвертує банальні знімки в кадри з фільмів жахів

Незадовго до святкування Хеллоуїна команда з Массачусетського технологічного інституту в США запустила сервіс "Машина кошмарів". Надихнувшись класичними жахами і можливостями штучного інтелекту, Пінар Янардаг, Мануель Кебріан і Іяд Равхан навчили нейронну мережу створювати з популярних пам'яток похмурі міські пейзажі, пише Geektimes.

Відео дня

Вчені з массачусетського технологічного Інституту використовували "Нейронний алгоритм художнього стилю", який здобув масову популярність з виходом додатків на зразок Prisma і Vinci, які працюють на оптимізованої версії цього алгоритму.

Глибокі нейронні мережі складаються з безлічі шарів. Кожен з них під час навчання здатний захоплювати певну інформацію з картинки в залежності від того, на якій глибині знаходиться шар і передавати дані наступному. Ті, що зовні, сприймають тільки загальні риси і колірні плями, але чим глибше, тим більше деталей.

У 2015 році фахівці з Тюбінгенського Університету Німеччини встановили, що художній стиль можна "захопити" з кореляції між шарами. Вони змогли відокремити зміст зображення від художнього стилю і перенести останній на будь-яку іншу картинку.

Дослідники з MIT спочатку показали нейромережі зображення класичних будинків з привидами і міст-примар, визначивши загальні закономірності. Потім штучний інтелект застосував їх до нових зразків, населяючи римський Колізей примарами.

Щоб створити портрети, дослідники пустили в хід неконтрольований алгоритм навчання для генеративних змагальних мереж. Він був представлений в січні 2015 року Алеком Редфордом з компанії Indico.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X