Хаббл зробив фотографії комети під час її максимального зближення з Землею

13 травня 2016, 12:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Астрономи за допомогою телескопа Хаббл отримали фотографію комети 252P/LINEAR під час її зближення з Землею, повідомляє N+1 з посиланням на сайт NASA

Повідомляється, що фотографії отримані 4 квітня 2016 року за допомогою камери Hubble's Wide Field Camera 3, через два тижні після того, як комета підлетіла до Землі на відстань близько 5,4 мільйонів кілометрів.

Відео дня

Вчені вже назвали це зближення одним з максимальних, що дозволило астрономам отримати достатньо детальні фотографії об'єкта.

p1614aw
p1614aw Фото:

Фото: NASA

Хабблу вдалося добитися розширення в 1,6 кілометрів на піксель, що є найкращим показником за весь час спостереження за кометою. Астрономи відзначають, що за допомогою наземних пристроїв вдається отримати розширення в 10 разів меншого, ніж у Хаббла.

На фото видно пиловий хвіст комети, який утворюється через випаровування її тендітного і маленького ядра, непомітного для телескопа. Судячи з фотографій, хвіст комети змінює напрямок, що служить доказом того, що ядро 252P/LINEAR обертається.

Як пише N+1, ця комета була відкрита в 2000 році і відноситься до числа так званих періодичних комет. Наступного разу вона опиниться в Сонячній системі в 2021 році, проте вже не так близько до Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X