Габбл виявив нового кандидата на звання найбільш віддаленої галактики

4 березня 2016, 13:11
Міжнародна група астрономів за допомогою космічних телескопів Габбл і Спітцер виявила нового кандидата на звання найбільш віддаленой з нині  відомих галактик

Як пише N+1 з посиланням на офіційний сайт телескопа, крім виявлення нової галактики GN-z11, учені також змогли вперше виміряти відстань до настільки віддаленого від нас об'єкта. Виявилося, що ми бачимо галактику такою, якою вона була після 400 мільйонів років після Великого Вибуху, що на 150 мільйонів років покращує результат попереднього рекорду.

Відео дня

Астрофізикам вдалося визначити, що ця галактика в 25 разів менша, ніж Чумацький Шлях і в 100 разів менш масивна. Разом з тим, швидкість зореутворення в ній в 20 разів перевищує подібні процеси в нашій галактиці, з чим автори пов'язують її високу яскравість - вона в три рази вища, ніж в інших галактик.

Відзначимо, що попередня галактика-рекордсмен відносилася до так званої епохи Реіонізації (527-980 мільйонів років після Великого Вибуху. Реіонізації передувала темна Доба, а вже після неї - поточна ера речовини). GN-z11 відноситься до епохи, яка передувала Реіонізації і раніше існування таких яскравих об'єктів на цьому етапі розвитку Всесвіту не розглядалося сучасними теоріями і вчені не знають, який механізм стоїть за його утворенням.

Читайте також у розділі Наука:

Раніше повідомлялося, що телескоп NASA Габбл сфотографував рідкісну зірку класу Вольфа - Райе в сузір'ї Кіля і блакитну газову хмару навколо неї.

Показати ще новини
Радіо НВ
X