По хвилях космосу. Астрономи винайшли новий спосіб вивчення розвитку Всесвіту - фото
НВ Преміум

По хвилях космосу. Астрономи винайшли новий спосіб вивчення розвитку Всесвіту

1 травня 2020, 09:00

Розбираємося, що таке гравітаційні хвилі і як вони допомагають вченим досліджувати історію розвитку Всесвіту

Група вчених з Австралії винайшла новий метод космічних спостережень за допомогою гравітаційних хвиль. Астрономи сподіваються зафіксувати всі злиття пар чорних дір у доступному нам для огляду Всесвіті і вивчити, як розширювався космічний простір з плином часу.

Відео дня

Н езважаючи на наявність найбільш просунутих телескопів (навіть тих, які хочуть побудувати на Місяці) вивчення Всесвіту багато в чому схоже на тикання пальцем у порожнечу, в надії намацати щось цінне.

Астрономи використовують різні методи спостережень, діапазони радіохвиль і постійно розшифровують терабайти отриманих з космосу даних.

Проте, вчені досі не можуть прийти до єдиної думки в питанні чорних дір: які характеристики цих об'єктів, як вони змінюють навколишнє середовище і чим є насправді.

Оскільки чорні діри не випускають якесь електромагнітне випромінювання і виявити їх можна тільки за непрямими ознаками — аналізувати такі об'єкти, не кажучи вже про їх знаходження, надзвичайно важко.

Теоретично можливим для вивчення є злиття чорних дір, внаслідок якого з'являються гравітаційні хвилі.

Нещодавно група вчених з австралійського університету опублікувала результати дослідження, згідно з яким новий метод аналізу цих хвиль дасть можливість зафіксувати ще більше чорних дір і дізнатися, як розвивався Всесвіт дотепер.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X