GPS допоміг вченим зрозуміти загадку шотландських тюленів

26 листопада 2016, 09:26
Вчені вважають, що однією з ймовірних причин масової смерті цих тварин є токсин з червоних водоростей

Британці довго не могли зрозуміти, що ж вбиває тюленів на північному узбережжі Шотландії. І лише використання GPS-навігаторів дозволило виявити, що тварини харчуються в водах, отруєних домоєвою кислотою, повідомляє Daily Mail.

Відео дня

На скелястих островах біля північного узбережжя Шотландії, популяція тюленів була вражена дивним недугою. У деяких районах число морських ссавців різко знизилося на 90 відсотків у порівнянні з 2000 роком. Дослідники використовували GPS-технологію для відстеження тварин у спробі з'ясувати, що ж вбивало їх.

Використовуючи дані GPS для взяття проб води на відомих ділянках годівлі тварин, вчені виявили в ній сліди домоєвої кислоти, потужного нейротоксину, виробленого червоними водоростями. Під час цвітіння, ці водорості можуть швидко поширюватися, покриваючи поверхню води і отруюючи риб і молюсків.

"Цілком можливо, що падіння чисельності популяції може бути пов'язано з домоєвою кислотою, але загадка в тому, що ми не змогли встановити, чи їдять тварини достатню кількість зараженої риби, щоб отримати смертельну дозу токсину. Справа в тому, що мертві тюлені, туші яких приносить на берег, знаходяться в дуже сильній стадії розкладання, щоб точно визначити причину смерті", - говорить Берні Макконнелл, морський біолог з університету Святого Андрія.

За словами вчених, їх наступне завдання: з'ясувати, який рівень токсину залишається в тілах живих тюленів і які наслідки для здоров'я мають нелетальні дози домоєвої кислоти.До речі, домоєва кислота небезпечна і для людини. Потрапляючи в організм ссавців, включаючи людину, домоєва кислота збуджує і руйнує нервову систему. Ефекти від кислоти включають втрату короткотривалої пам'яті та токсикологічні пошкодження головного мозку; при сильному ступені отруєння можливий смертельний результат.

Раніше НВ розповідало про те, як російські правоохоронці розслідують справу про жорстоке поводження з тюленями на острові Сахалін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X