Голуб юрського періоду. В Японії знайшли кістки одного з перших в світі птахів
У японській префектурі Фукуї біля міста Кацуяма виявлені скам’янілі кістки птаха, який жив на Землі близько 120 млн років тому.
Новий вид назвали Fukuipteryx prima, птиця була розміром з голуба і є однією з найбільш примітивних птахів, коли-небудь виявлених, відзначають вчені.
«Fukuipteryx prima — це птах, що не є орнітотораціном, і це перша така знахідка, яку ми знаємо за межами північно-східного Китаю», — говорить доктор Такуя Імаі, дослідник з Інституту досліджень динозаврів при університеті префектури Фуку.
У птиці виявили куприкову кістку зі зрощених задніх хвостових хребців (пігостіль). Ця пластина характерна для сучасних пернатих, але відсутня у доісторичних.
Аналіз кісток показує, що знайдений птах, ймовірно, був підлітком (віком менше одного року), він майже досяг зрілості скелета.
Птах мав низку особливостей, які схожі на інших ранніх птахів, включаючи археоптерикса. Проте, Fukuipteryx prima був набагато більш просунутим, ніж археоптерикс. Доктор Імаі і його співавтори вважають, що Fukuipteryx prima був здатним до обмеженого польоту.
За їх словами, птах мешкав недалеко від водойми в середовищі, з помірним і теплим кліматом, з нетривалим, сухим сезоном. Поки неясно, чи був у Fukuipteryx prima дзьоб, як у сучасних птахів, або щелепи з зубами, як у археоптериксів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.