Вчені довели існування ще одного шару інформації в ДНК

10 червня 2016, 17:22
Вчені з Лейденського університету в Нідерландах довели, що наша зовнішність формується не тільки на основі генетичної інформації, що міститься в ДНК. Механіка ДНК також відіграє значну роль у цьому процесі

Фізик Хельмут Шиссель і його колеги з Лейденського університету довели теорію, що з'явилася в 1980-х роках. Вона свідчить, що в ДНК існує другий шар інформації, який впливає на формування організму. У ній закодовані механічні сигнали, які впливають на упаковку ДНК. Від цього залежить те, як буде зчитана генетична інформація.

Відео дня

У 1953 Френсіс Крік і Джеймс Вотсон встановили, що структура ДНК має форму подвійної спіралі. Послідовність нуклеотидів G, A, T і C у ній визначає, які білки будуть вироблятися в тілі людини.

Наприклад, певна послідовність сприяє виробленню білків, що відповідають за карий колір очей. І хоча кожна клітина в нашому організмі містить одну і ту саму послідовність, кожен орган працює по-своєму.

У середині 80-х вчені спробували відповісти на питання, чому це так. Було зроблено припущення, що не тільки генетичний код відповідає за формування організму, і існує другий рівень інформації.

В кожній клітині міститься 2 метри молекул ДНК, які тісно упаковані. Від того, як упакована ДНК залежить те, як будуть "прочитуватися" букви в послідовності і які білки будуть вироблятися в організмі. У кожному органі зчитується відповідна генетична інформація в залежності від того, як упакована ДНК. Вчені припустили, що за це відповідають механічні сигнали в структурі ДНК.

Голландські вчені підтвердили теорію за допомогою комп'ютерних симуляцій з геномом двох видів дріжджів. Симуляції показали, що випадкові механічні сигнали впливали на те, як ДНК упаковується в нуклеосомах. Це доводить, що еволюційні зміни ДНК можуть відбуватися на різних рівнях, підкреслюють дослідники.

Показати ще новини
Радіо NV
X