Глобальне похолодання. В Україні може скоротитися літо через кліматичні зміни

28 березня 2019, 12:00

Метеоролог Вазіра Мартазінова прогнозує коротке літо через зсув весни і ранньої осені. За її словами, літо тепер триває всього два місяці.

Поки на південному, північному полюсах і в Гімалаях тануть льодовики, а вчені з усього світу спантеличені глобальним потеплінням через парниковий ефект, - в Україні кліматичні зміни можуть викликати помітне похолодання.

Відео дня

"Літо, в порівнянні з попередніми роками і століттями, стислося. Тепер воно триває не три місяці, а два", - розповіла метеоролог Вазіра Мартазінова в сюжеті ТСН.

Доктор фізико-математичних наук в області метеорології Мартазінова каже, що це викликано зсувом весни, яка тепер займає половину червня, і ранньої осені, яка починається вже з середини серпня.

Про це метеоролог говорила ще восени 2018-го. За її словами, сучасні літні і зимові сезони скорочуються, а перехідні весна і осінь, навпаки, збільшуються.

"Це відбувається через сучасні кліматичні умови. Тобто, вересень починається вже з 16 серпня, і осінь, по суті, починається з цього дня. Літо ж навпаки починається пізніше - з середини червня. Тобто літо фактично зараз йде два місяці. А весна тягнеться довго-довго. Осінь також стає довгою, але вона м'якша, ніж весна", - говорила Віра Мартазінова на прес-конференції Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту ГСЧС України та НАН України.

Важливо, що кліматичні зміни і глобальне потепління, викликані підвищенням у атмосфері рівня вуглекислого газу, твердих аерозольних часток і сажі, можуть мати різний вплив в різних частинах планети.

Наприклад, вчені з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн ще у 2004-му прогнозували, що уповільнення або припинення циркуляції атлантичних течій, які також викликані глобальним потеплінням, можуть привести до помітного похолодання у Північній Атлантиці, Європі та Північній Америці.

За їхніми даними, уповільнення теплих течій викликає тала льодовикова вода, яка змінює щільність морської води, її температуру і рівень солоності.

Нагадаємо, пару місяців тому експерти з центру екологічних ініціатив "Екодія" опублікували дослідження, згідно з яким до 2100 року рівень моря підніметься на один метр і значна частина прибережної України буде затоплена.

За допомогою цифрових систем моделювання рельєфу, експерти встановили, що найбільше постраждають Крим, Херсонська та Одеська області. Майбутня вода затопить майже 1,2 млн гектар землі, враховуючи зони відпочинку, промислові та військові об'єкти, сільськогосподарські поля та житлові території.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X