Глобальне потепління. Велика частина поверхні океану змінить колір до кінця 21 століття

5 лютого 2019, 09:37

Американські дослідники підрахували, що зміни клімату призведуть до посилення синього і зеленого регіонів Світового океану.

Такі зміни пов'язані з тим, що склад рослинного планктону в океані також змінюються, повідомляється на офіційному сайті Массачусетського технологічного інституту .

Відео дня

Дослідники повідомляють, що вони розробили глобальну модель, яка імітує зростання і взаємодію різних видів фітопланктону і водоростей, а також те, як буде змінюватися склад видів при підвищенні температури по всьому світу. У найближчі десятиліття ці зміни будуть впливати на колір океану, посилюючи його сині і зелені області. Супутники повинні виявляти ці зміни відтінку, забезпечуючи раннє попередження про широкомасштабні зміни морських екосистем.

Стефані Даткевич з Массачусетського технологічного інституту і її колеги випробували модель до кінця 21 століття і виявили, що до 2100 року більше 50 відсотків світового океану змінять свій колір через зміни клімату. Сині регіони, такі як субтропіки, стануть ще більш синіми. Деякі регіони, які сьогодні є порівняно зеленими, наприклад, поблизу полюсів, можуть стати ще більш зеленими, оскільки при більш високих температурах зелені водорості ростуть активніше.

"Модель передбачає, що зміни не буде видно неозброєним оком, і океан буде як і раніше виглядати так, як ніби він має сині області в субтропіках і більш зелені області поблизу екватора і полюсів", - говорить провідний автор дослідження Стефані Даткевич.

Колір океану залежить від того, як сонячне світло взаємодіє з тим, що знаходиться у воді. Молекули води поглинають майже все сонячне світло, за винятком синьої частини спектра, яка відбивається назад. Отже, порівняно пустельні області відкритого океану здаються темно-синіми з космосу. Якщо в океані є будь-які організми, вони можуть поглинати і відбивати світлові хвилі різної довжини, в залежності від їх індивідуальних властивостей.

Наприклад, фітопланктон містить хлорофіл, пігмент, який поглинає в основному сині ділянки сонячного світла, виробляючи вуглець для фотосинтезу, і менше в зелених частинах. В результаті більше зеленого світла відбивається від океану, даючи областям, багатим водоростями, зеленуватий відтінок.

Відповідно до нової моделі, зміна клімату вже змінює склад фітопланктону і, відповідно, колір океанів. До кінця століття наша блакитна планета може виглядати помітно інакше.

"До кінця XXI століття буде помітна різниця в кольорі 50 відсотків океану, що досить серйозно. Різні типи фітопланктону поглинають світло по-різному, і, якщо зміна клімату зміщує одну спільноту фітопланктону в іншу, це змінить і типи їх харчових мереж", - говорить Даткевич.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X