Залишилося шість місяців. 2020 — останній рік, коли можна запобігти кліматичній кризі - експерт
Глава Міжнародного енергетичного агентства заявив, що у людей є шість місяців для запобігання глобальній кліматичній кризі. Після цього рівень СО2 у атмосфері знову почне зростати.
Одним з небагатьох позитивних моментів пандемії коронавірусу стало скорочення викидів CO2 у атмосферу в різних країнах.
Це сталося через карантин, закриття виробництв, припинення авіаперельотів, автомобільних перевезень
Хоча багато кліматологів припускають, що після закінчення карантину кліматична ситуація значно погіршиться. Історії вже відомі випадки, коли після серйозної кризи країни змушені були швидко відновити економіку і відмовлялися від багатьох кліматичних ініціатив.
Днями глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол підтвердив це і заявив, що «2020 й — це останній рік, коли ми можемо запобігти підвищенню рівня вуглецю у атмосфері».
«Наступні три роки визначать хід наступних 30 років і так далі. Якщо ми не вживемо заходів — ми обов’язково побачимо відновлення викидів. Якщо викиди відновляться, — дуже важко зрозуміти, як вони будуть знижуватися у майбутньому. Ось чому ми закликаємо уряди приймати рішення стійкого відновлення», — сказав глава Бірол.
У МЕА підрахували, що у найближчі кілька місяців влади різних країн планують витратити близько дев’яти трильйонів доларів на відновлення економіки через коронавірусну кризу.
Але експерти припускають, що у цей час глобальні викиди парникових газів у атмосферу навпаки повинні скоротитися, інакше досягти запланованих цілей з відновлення клімату буде неможливо.
Попри те, що у квітні 2020-го викиди СО2 в атмосферу скоротилися на 17%, зараз вони знову зросли на 5% у порівнянні з попереднім роком.
Представники МЕА вважають, що влади різних країн мають створювати більше «зелених» робочих місць: проводити модернізацію будівель для підвищення їх енергоефективності; встановлювати сонячні батареї і вітряні електростанції; і, звичайно, скорочувати інвестиції у будь-яке виробництво, що стосується викопного палива.
Проте, аналітики заявляють, що держави вже почали інвестувати десятки мільярдів доларів у відновлення авіаційної галузі, промисловість з високими вуглецевими викидами, і, наприклад, вугільні електростанції у Азії починають працювати ще інтенсивніше, ніж у минулому році.
«Уряди повинні вкладати гроші у стійкі рішення для розвитку економіки. Це може одночасно вирішити проблеми, пов’язані з кліматом, і поліпшити життя людей завдяки більш чистому повітрю і меншим комунальним рахункам», — заявляє глава відділу екологічного відновлення Грінпіс Великої Британії Розі Роджерс.
Як уже писав НВ, торік представники ООН опублікували звіт, згідно з яким глобальне потепління призведе до посухи, лісових пожеж, повеней і танення льодовиків.
Через це агропромисловість чекають важкі часи, виробляти їжу стане ще важче, а сотні мільйонів людей по всьому світу змушені будуть мігрувати у інші країни через голод.
«Життя людей буде залежати від величезного впливу міграції. Люди не залишаться і не вмиратимуть там, де вони живуть», — говорив один з авторів звіту ООН, професор науки про рослини і грунті в Університеті Абердіна Піт Сміт.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.